16:36 11.07.2019

Суд за позовом НБУ відкрив провадження у справах про стягнення коштів з Коломойського

2 хв читати
Суд за позовом НБУ відкрив провадження у справах про стягнення коштів з Коломойського

Господарський суд Дніпропетровської області призначив на 11 липня 2019 року підготовче засідання за позовом Національного банку України (НБУ) до екс-акціонера Приватбанку Ігоря Коломойського, повідомляється на сайті НБУ.

У червні 2018 року Національний банк подав до Господарського суду Дніпропетровської області чотири позови до Коломойського про стягнення з нього як із фінансового поручителя ПриватБанку заборгованості за кредитами рефінансування відповідно на 1,8 млрд грн, 1,27 млрд грн, 1,29 млрд грн, 0,5 млрд грн. Ідеться про зобов’язання за договорами поруки відповідно до заборгованості, що виникла станом на кінець грудня 2015 року.

Щодо стягнення заборгованості з Коломойського, яка почала формуватися вже з 2016 року, Національний банк звернувся 18 грудня 2018 року з відповідним позовом до суду Першої інстанції Республіки і Кантона Женеви (Швейцарія). Господарський суд Дніпропетровської області відмовив у відкритті проваджень за позовами Національного банку на підставі того, що місцем проживання відповідача є м. Женева (Швейцарія), а не Дніпро. В липні-серпні 2018 року Дніпропетровський апеляційний господарський суд залишив у силі всі рішення суду першої інстанції. Не погоджуючись із рішеннями судів, Національний банк подав касаційні скарги, вказавши на неправильне застосування норм процесуального права, адже у договорах поруки, укладених між Коломойським та Національним банком, зазначено, що в разі, якщо на момент пред'явлення кредитором вимоги до поручителя про виконання зобов'язання поручитель перебуватиме за межами України, справи про стягнення заборгованості з поручителя розглядатимуться в судах України; за правилами територіальної юрисдикції цей позов має розглядатися у Господарському суді Дніпропетровської області, тобто за останнім відомим зареєстрованим місцем проживання чи перебування Коломойського в Україні.

У березні 2019 року Велика палата Верховного Суду задовольнила касаційні скарги Національного банку та скасувала рішення судів попередніх інстанцій, направивши справи до Господарського суду Дніпропетровської області для вирішення питання щодо відкриття провадження. Після повернення справ із Верховного Суду Господарський суд Дніпропетровської області відкрив провадження за всіма позовними заявами НБУ.

"Українській Феміді знадобилося більше року для очевидних висновків, щоб урешті-решт відкрити провадження за позовами про стягнення державних коштів. Національний банк очікує за результатами проведення підготовчих засідань призначення судом розгляду справ по суті вже в серпні 2019 року та продовжить вживати правових заходів, необхідних для стягнення заборгованості за кредитами рефінансуванням", - цитує прес-служба НБУ начальника управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Нацбанку Віктора Григорчука.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський видав указ про невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції

Тариф на транзит через ГТС України може становити $3,21 за річного бронювання 60 млрд куб. м або $2,56 за 90 млрд куб. м

"ДТЕК" з афілійованими особами акумулював домінуючий контрольний пакет "ДТЕК Київські електромережі"

Херсонська область за підсумками 2019 року чекає зростання в'їзного турпотоку на 25%

ВР підтримала скасування пайового внеску під час будівництва з 2021 року

Мінекономрозвитку оприлюднило законопроект про відкриття ринку землі з 1 жовтня 2020 року

"Нова пошта" до 2020 р. має намір відкрити понад тисячу відділень у селах в Україні

"Нова Пошта" відкрила інноваційний сортувальний термінал у Львові

Парламент України ухвалив закон про захист прав споживачів фінпослуг

Місцеві бюджети використали третину річних капітальних видатків

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА