16:36 11.07.2019

Суд за позовом НБУ відкрив провадження у справах про стягнення коштів з Коломойського

2 хв читати
Суд за позовом НБУ відкрив провадження у справах про стягнення коштів з Коломойського

Господарський суд Дніпропетровської області призначив на 11 липня 2019 року підготовче засідання за позовом Національного банку України (НБУ) до екс-акціонера Приватбанку Ігоря Коломойського, повідомляється на сайті НБУ.

У червні 2018 року Національний банк подав до Господарського суду Дніпропетровської області чотири позови до Коломойського про стягнення з нього як із фінансового поручителя ПриватБанку заборгованості за кредитами рефінансування відповідно на 1,8 млрд грн, 1,27 млрд грн, 1,29 млрд грн, 0,5 млрд грн. Ідеться про зобов’язання за договорами поруки відповідно до заборгованості, що виникла станом на кінець грудня 2015 року.

Щодо стягнення заборгованості з Коломойського, яка почала формуватися вже з 2016 року, Національний банк звернувся 18 грудня 2018 року з відповідним позовом до суду Першої інстанції Республіки і Кантона Женеви (Швейцарія). Господарський суд Дніпропетровської області відмовив у відкритті проваджень за позовами Національного банку на підставі того, що місцем проживання відповідача є м. Женева (Швейцарія), а не Дніпро. В липні-серпні 2018 року Дніпропетровський апеляційний господарський суд залишив у силі всі рішення суду першої інстанції. Не погоджуючись із рішеннями судів, Національний банк подав касаційні скарги, вказавши на неправильне застосування норм процесуального права, адже у договорах поруки, укладених між Коломойським та Національним банком, зазначено, що в разі, якщо на момент пред'явлення кредитором вимоги до поручителя про виконання зобов'язання поручитель перебуватиме за межами України, справи про стягнення заборгованості з поручителя розглядатимуться в судах України; за правилами територіальної юрисдикції цей позов має розглядатися у Господарському суді Дніпропетровської області, тобто за останнім відомим зареєстрованим місцем проживання чи перебування Коломойського в Україні.

У березні 2019 року Велика палата Верховного Суду задовольнила касаційні скарги Національного банку та скасувала рішення судів попередніх інстанцій, направивши справи до Господарського суду Дніпропетровської області для вирішення питання щодо відкриття провадження. Після повернення справ із Верховного Суду Господарський суд Дніпропетровської області відкрив провадження за всіма позовними заявами НБУ.

"Українській Феміді знадобилося більше року для очевидних висновків, щоб урешті-решт відкрити провадження за позовами про стягнення державних коштів. Національний банк очікує за результатами проведення підготовчих засідань призначення судом розгляду справ по суті вже в серпні 2019 року та продовжить вживати правових заходів, необхідних для стягнення заборгованості за кредитами рефінансуванням", - цитує прес-служба НБУ начальника управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Нацбанку Віктора Григорчука.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НБУ розпочав підготовку до тестування подання йому звітності небанківськими фінустановами

Франція має намір інвестувати в Луганську область понад EUR100 млн

Кабмін спростив залучення інвестицій у користування надрами

Україні необхідно рости 20 років по 6% на рік, щоб досягти нинішнього рівня Польщі, - представник МВФ

Китай очікує надання Україною держгарантій для інвестування $600 млн у будівництво нового блоку Слов'янської ТЕС

Уряд розподілив 4 млрд грн держпідтримки АПК на 2020 рік

Україна навесні виставить готель "Дніпро" в Києві на аукціон за $10 млн

Середньозважені ставки ОВДП на аукціонах трохи зросли в умовах падіння попиту

ВР може дозволити бізнес-омбудсмену виступати на засіданнях парламенту

Потенційна реінтеграція Донбасу могла б додати 1,5 п. п. до зростання ВВП України протягом двох-трьох років - Bank of America

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА