18:05 11.07.2019

"Укренерго" присвоїло "переддефолтний" статус 200 компаніям, закликало учасників ринку виконувати вимоги фінгарантій

1 хв читати
"Укренерго" присвоїло "переддефолтний" статус 200 компаніям, закликало учасників ринку виконувати вимоги фінгарантій

НЕК "Укренерго" присвоїло 200 компаніям "переддефолтний" статус відповідно до правил ринку, затверджених постановою №1168 від 24 червня 2019 року Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Як повідомляється на сайті НЕК, такий статус означає відсутність можливості продавати електроенергію, але купувати її учасники ринку можуть.

"Відповідно до п.1.7.4 Правил ринку, в разі тривалості статусу "переддефолтний" більше двох робочих днів учасник ринку отримує статус "дефолтний", і, згідно з п.1.7.5 правил, припиняє свою діяльність на ринку електроенергії (а в разі, якщо учасник ринку є постачальником, постачання е/е споживачам такого/такому учасника/у ринку здійснює постачальник "останньої надії")", - пояснюється в повідомленні.

Для уникнення таких наслідків "Укренерго" закликало всіх учасників ринку дотримуватися правил щодо термінів та умов надання фінансових гарантій.

До переліку, зокрема, потрапили "Укргазвидобування", "Укртатнафта", "Карпатнафтохім", "Запорізький завод феросплавів", низка теплоелектроцентралей, водоканалів та ін.

Як повідомлялося, 1 липня під виконання ухваленого у квітні 2017 року закону "Про ринок електроенергії" в Україні запущено новий оптовий ринок е/е, що передбачає перехід від роботи за моделлю єдиного покупця до конкурентного механізму.

"Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. НЕК є державним підприємством, перебуває в підпорядкуванні Міністерства фінансів, але незабаром буде реформована в закрите акціонерне товариство.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА