Інтерфакс-Україна
15:59 12.07.2019

"Уніт" називає "наклепом" заяву "Укрзалізниці" про отримання неправомірної вигоди від продажу електронних залізничних квитків

3 хв читати
"Уніт" називає "наклепом" заяву "Укрзалізниці" про отримання неправомірної вигоди від продажу електронних залізничних квитків

Компанія-розробник системи з продажу електронних залізничних квитків ТОВ "Уніт" вважає фейком заяву "Укрзалізниці" про отримання "Унітом" неправомірної вигоди шляхом створення платіжного шлюзу для сайту онлайн-продажу залізничних квитків.

Про це йдеться в офіційній заяві компанії, оприлюдненій на сайті "Уніту".

"Офіційно повідомляємо, що інформація, оголошена паном Войтком (керівник філії ГІОЦ "Укрзалізниці" Олександр Войтко - ІФ), є відвертою брехнею та маніпуляцією, яка поширюється з використанням його службового становища та адміністративного ресурсу. Заявлене ним є фейком, а головне покликання цього інформаційного вкиду - викликати вау-ефект серед засобів масової інформації та дискредитувати ділову репутацію нашої компанії", - вважають в "Уніті".

У компанії також повідомляють, що на момент упровадження офіційного сайту з продажу електронних квитків "Укрзалізниці" у 2012 році Войтко особисто відповідав за диджиталізацію пасажирського господарства, обіймаючи посаду першого заступника керівника ГІОЦ, і особисто погоджував всю технічну документацію і договори на впровадження проекту, про що свідчать його підписи на відповідних документах, які оприлюднив "Уніт".

"Інформація про договори ("Уніту" - ІФ) з банками також не відповідає дійсності, оскільки всі договори з банками-еквайрами "Укрзалізниця" укладала й укладає безпосередньо, а кошти пасажирів за придбані електронні квитки банки перераховують виключно на відповідний особовий рахунок "Укрзалізниці", - заявляють у компанії, наголошуючи: відносини "Уніту" з банками є виключно господарською діяльністю.

В "Уніт" звинувачують "Укрзалізницю" у визначенні дискримінаційних умов для тендерів із супроводу та обслуговування сайту з продажу залізничних квитків і заявляють, що мета таких умов - дискредитувати "Уніт" і визнати переможцем компанії "Вітес" і "Фетпейментс".

"Щодо заявлених паном Войтком збоїв у роботі системи вкотре повідомляємо, що діючий програмно-апаратний комплекс із продажу електронних квитків та відповідний сайт належать АТ "Укрзалізниця", розміщені на її серверах та експлуатуються ГІОЦ. "Уніт" не має доступу до системи", - наголошують у компанії.

Також, на думку "Уніту", заява "Укрзалізниці" про розробку власної системи онлайн-продажу квитків підтверджує факт того, що посадові особи товариства здійснюють закупівлю копії системи в компанії "Вітес" у рамках договору, укладеного за переговорною процедурою, без проведення процедури відкритих торгів. "Вартість контракту - рекордні 21 млн грн, половину з яких авансом було перераховано ТОВ "Вітес" одразу після підписання договору", - заявляють в "Уніті".

Як повідомлялося, в четвер "Укрзалізниця" на своєму сайті повідомила про намір створити власну систему продажу квитків онлайн. Крім того, компанія поінформувала правоохоронні органи про незаконну діяльність "Уніту" в частині створення платіжного шлюзу для сайту онлайн-продажу залізничних квитків, за рахунок якого в 2017-2018 рр. "Уніт" заволодів коштами "Укрзалізниці" на загальну суму близько 51,2 млн грн.

Раніше "Уніт" звинуватила групу посадовців залізничної компанії в тиску та звернулася до глави "Укрзалізниці" з проханням залучити профільних фахівців і правоохоронні органи до вирішення цього питання.

"Укрзалізниця" ще з серпня 2015 року заявляла про намір відмовитися від співпраці з компанією "Уніт", яка розробляла й управляє онлайн-системою.

"Уніт" - українська IT-компанія, заснована в 2007 році, провадить діяльність у сфері розробки, установки, консультації та підтримки програмних продуктів. Спеціалізується на створенні та впровадженні програмних продуктів у таких сферах, як захист інформації, транспорт, ID-документ, охорона здоров'я, фінанси, роздрібна торгівля і телекомунікації.

Серед своїх клієнтів компанія називає Кабінет Міністрів, Державний центр зайнятості, "Укрзалізницю", поліграфкомбінат "Україна", Київську міськдержадміністрацію, а також комунальні підприємства "Головний інформаційно-обчислювальний центр", "Київський метрополітен" і "Київтранспарксервіс", низку банків.

Бенефіціарним власником компанії (зокрема опосередковано через "Юнайтед Тім" (Беліз) зазначений бізнесмен Геннадій Точилін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна та США підписали додаткові угоди до угоди щодо корисних копалин

Україна за 4 міс. зменшила експорт ЗРС у тонах на 10% і на 21% у валюті

Ціни е/е для промисловості в першій декаді травня збільшилися проти квітня на 20% – ексміністерка енергетики

ICU спільно з "Уліс" створює інвестфонд нерухомості "Уліс.Ворохта" на 200 млн грн

До енергосистеми України 12 травня підключено один блок АЕС після ремонту – ексміністерка енергетики

Агропідприємства в 2025р. отримали 44,5 млрд грн за різними держпрограмами - Шмигаль

Україна може дуже швидко запровадити програму додавання 10% біоетанолу в бензини – директор А-95

Використання бензину з 5% біоетанолу поки обходиться без проблем, за винятком курйозних ситуацій – експерт

Україна 2024/25 МР поставила на ринки Близького Сходу та Північної Африки 90% експортованого цукру

Інвестори пролонгували фінансування облігацій KSG Agro на $1,5 млн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА