16:03 12.07.2019

Рівень тіньової економіки у 2018 р. вперше за 10 років знизився до 30% ВВП - МЕРТ

2 хв читати
Рівень тіньової економіки у 2018 р. вперше за 10 років знизився до 30% ВВП - МЕРТ

Рівень тіньової економіки в Україні у 2018 році знизився на два відсотковихих пункти (в.п.) порівняно з 2017 роком - до 30% обсягу офіційного ВВП, що є найнижчим показником з 2009 року, повідомило Мінекономрозвитку (МЕРТ) у звіті в п'ятницю.

"Усі методи, з використанням яких проводиться оцінка рівня тіньової економіки, показали скорочення порівняно з 2017 роком", - наголошується в документі.

Згідно з ним, найбільший рівень тіньової економіки традиційно виявив метод "витрати населення - роздрібний товарообіг" - 46% ВВП, що на 2 в.п. нижче порівняно з 2017 роком.

Електричний і монетарний методи показали зниження рівня тіньової економіки на 1 в.п. кожен - до 27% і 23% ВВП відповідно.

Рівень тіньової економіки за методом збитковості підприємств скоротився до 18% ВВП, що на 4 в.п. менше за рівень аналогічного періоду 2017-го.

У секторальному розрізі найбільший рівень тіні минулого року було зафіксовано в секторі фінансової і страхової діяльності - 40% валової доданої вартості галузі, що, однак, на 10 в.п. краще за показник 2017 року. У добувній промисловості, за оцінками відомства, рівень тіньової економіки скоротився на 8 в.п., у торгівлі - на 5 в.п., за операціями з нерухомим майном - на 4 в.п.

Найнижчий рівень, традиційно, припав на сектор сільського, лісового і рибного господарства - 12% офіційного рівня валової доданої вартості галузі, хоча він і незначно зріс.

Як зазначає МЕРТ, свідченням результативності реформ з дерегуляції економіки є поліпшення позиції України в рейтингу Doing Business 2019 до 71 місця країн порівняно з 76 місцем у 2018 році.

Позитивній динаміці сприяло також зростання ділових очікувань на наступний рік, який за даними Національного банку в четвертому кварталі 2018 року зріс на 17,3%.

Як повідомлялося, рівень тіньової економіки в Україні в січні-вересні 2018 року знизився на 1 відсотковий пункт порівняно з аналогічним періодом 2017 року - до 31% ВВП.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Для відновлення електромереж Миколаївської області після обстрілів РФ необхідно 11,2 млрд грн - голова обленерго

США запровадили санкції проти НСПК і низки банків РФ

Майбутні енергоблоки АЕС будуть додатково захищені на проєктному рівні - Котін

Мінекономіки визначило три ключові показники вартості розмінування

Україна не продає своє зерно на польський ринок в останні п’ять місяців, українське зерно йде транзитом - Шмигаль на кордоні

"Укрнафта" профінансувала закупівлю понад 1000 FPV-дронів для ЗСУ

13-й пакет санкцій ЄС стосовно РФ включає понад 70 найменувань товарів і технологій

Власник Concorde Capital заявляє про продовження тиску ДБР й Офісу генпрокурора на компанію

До 13-го пакета санкцій ЄС проти РФ увійшли китайські компанії RG Solutions Limited, Guangzhou Ausay Technology Co Limited, Yilufa Electronics Ltd.

Кабмін схвалив індексацію пенсій майже на 8% з 1 березня - Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА