18:30 15.07.2019

Глава АМПУ спростував інформацію про відставку, підтримав оголошений Зеленським двомісячний мораторій на екологічні перевірки в портах

2 хв читати
Глава АМПУ спростував інформацію про відставку, підтримав оголошений Зеленським двомісячний мораторій на екологічні перевірки в портах

В. о. глави Адміністрації морських портів України (АМПУ) Райвіс Вецкаганс спростував інформацію про плани піти у відставку.

Про це він повідомив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами Вецкаганса, інформація про його плани піти у відставку та перейти на роботу в одну з найбільших українських аграрних груп "Кернел" не відповідає реальності.

"Це всього лише чиїсь фантазії. Фантазії того, хто дуже далекий від розуміння реальних процесів у галузі, але, мабуть, близький, до виконання певних замовлень. Власне, такі чутки очікувані для цього періоду в Україні. Ще не таке буде!", - зазначив він.

В. о. глави АМПУ також наголосив, що за підсумками зустрічі представників морської галузі з президентом Володимиром Зеленським очікує позитивних зрушень у питанні альтернативного в'їзду до Одеського порту.

"Думаю, що тепер нарешті зрушиться довгограюче питання альтернативного в'їзду до Одеського порту і мерія розгляне можливість надання АМПУ необхідних дозволів для початку проектування ділянки, яка з'єднає плановану дорогу "Хаджибей 2" з естакадою Одеського порту в об'їзд міста", - зазначив Вецкаганс.

Він також вважає, що оголошений президентом двомісячний мораторій на проведення екологічних перевірок у портах є важливою для галузі ініціативою.

Водночас Вецкаганс наголосив, що на час дії зазначеного мораторію підрозділи екологічної безпеки АМПУ продовжать цілодобовий моніторинг стану акваторій та ліквідуватимуть забруднення у разі їх виявлення.

"У принципі всі сьогоднішні проблеми в портах вирішуються встановленням якісних законодавчих правил. І питання це системне", - заявив голова Адміністрації морпортів.

Як повідомлялося, президент України запропонував призупинити перевірки суден у морських портах країни працівниками Державної екологічної інспекції на два місяці до того, як новообраний парламент почне ухвалювати необхідні закони для врегулювання цієї проблеми.

Наприкінці квітня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підписав постанову Кабміну №367 від 27 березня 2019 року "Про деякі питання дерегуляції господарської діяльності", яка, зокрема, скасовує контроль суднового ізольованого баласту і необхідність узгодження з Державною екологічною інспекцією технології перевантаження щодо кожного виду вантажів для суден, що перебувають у морських портах України.

У свою чергу 9 липня координатор логістичного комітету Європейської Бізнес Асоціації Ярина Скороход повідомила, що компанії-члени асоціації майже щотижня повідомляють про спроби екологічних інспекторів накласти на власників суден штраф за забруднення акваторії морського порту, тоді як постанова Кабінету Міністрів №367 скасувала ці повноваження. "Бізнес стурбований такими діями, адже незрозуміло, якими законодавчими нормами регулюються такі перевірки та накладення штрафів", - наводить прес-служба ЄБА слова Скороход.

ЄБА звернулася до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та уряду з проханням узяти під контроль додержання законодавства в морських портах.

Повний текст інтерв'ю Р.Вецкаганса буде оприлюднено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна"

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Київтеплоенерго": 70% боргів за тепло і гарячу воду в столиці припадають на 15%, як правило, елітних клієнтів

Кабмін схвалив залучення до $15 млрд гранту через Світовий банк за рахунок заморожених активів РФ

У листопаді вартість опалення в будинках із виконаними енергоефективними заходами в Києві - на 30% нижча

Енергооб'єкти в кількох регіонах пошкоджені через атаку РФ - "Укренерго"

АЗК "Укрнафти" продовжують працювати в період відключень е/е

Держдеп США створив робочу групу з економічного відновлення України

ОПК України зріс у 10 разів із лютого-2022 і здатний відібрати частку світового ринку у РФ - в.о.спецпредставника США

"Укрінтеренерго" як ПОН вимагає відключити "Харківводоканал" від е/е за борги

Голова комітету Ради Гетманцев очікує ухвалення закону про віртуальні активи в I кв.-2025

МВФ розгляне виділення Україні $1,1 млрд за підсумками шостого перегляду програми EFF 20 грудня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА