20:45 15.07.2019

Україна має хороші шанси прискорити реформи і зростання після виборів до ВР - аналітики BоAML

2 хв читати
Україна має хороші шанси прискорити реформи і зростання після виборів до ВР - аналітики BоAML

Отримання пропрезидентською партією "Слуга народу" більшості у ВР або формування нею ідеологічної коаліції дадуть змогу сформувати уряд, домовитися про нову програму з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і прискорити реформи в Україні, що приведе до збільшення темпів зростання її економіки.

Такий позитивний сценарій можливих підсумків виборів описали аналітики Bank Of America Merrill Lynch (BoAML).

"Програми ключових політичних партій припускають, що наступна ВР буде відкрита для глибоких реформ, які раніше були неможливі", - наголошується в огляді банку, що вийшов минулого тижня перед призначеними на 21 липня позачерговими парламентськими виборами.

Серед таких реформ аналітики називають запуск ринку землі з ефектом прискорення зростання ВВП (який наразі потенційно оцінюється в 3%) мінімум на 1 процентний пункт (п.п.) і додатковими $1-2 млрд інвестицій щорічно, а також перехід на податок на виведений капітал, який може додати до зростання ще 1 п.п.

У BoAML вважають, що домовленості про нову програму з МВФ на чотири роки обсягом $8-9 млрд може бути досягнуто вже у жовтні-листопаді. Відсутність програми залишається ключовим ризиком, проте в умовах великих зовнішніх виплат протягом найближчих років Україні буде складно впоратися з ними без співпраці з фондом, наголошується в огляді. У разі успішної нової програми з МВФ до кінця президентського терміну Зеленського міжнародні резерви України можуть збільшитися до $25 млрд, вважають аналітики.

На їхню думку, зростання економіки України в 2019 році може становити 3,2%, що дасть змогу інвесторам у 2021 році отримати перші, хай і невеликі, виплати за ВВП-варантами, а це стане важливим тригером для купівлі цих паперів. У BoAML оцінюють їхню справедливу вартість на рівні близько 86% від номіналу на базі консервативних припущень про зростання і волатильність, тоді як останнім часом вони котируються трохи вище 70%.

Що стосується єврооблігацій України, то аналітики зберігають за ними рекомендацію overweight: незважаючи на вже значне подорожчання паперів із початку цього року, вони зберігають потенціал до подальшого зниження ставок. Автори огляду також відзначають високий інтерес до ринку ОВДП, де ставки 6-міс. ОВДП становлять близько 17,5% за прогнозованої середньорічної інфляції 8% й очікуваному її зниженні до 6% у наступному році.

Відповідно до огляду, Нацбанк може знизити облікову ставку в цьому році до 16%, а в наступному - до 14% річних за середньорічного курсу гривні близько 27 грн/$1 у цьому році і 27,5 грн/$1 - у наступному.

Аналітики BoAML вважають, що в 2019-2020 рр. Україна зможе домогтися підвищення кредитного рейтингу з "B-" до "B+", у перспективі її папери могли б торгуватися десь на рівні паперів Єгипту.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Транзит газу через Україну в I кв.-2020 скоротився на 53%, "Газпром" оплатив усі заброньовані потужності

Рада НБУ рекомендує правлінню регулятора підготувати план дій на випадок раптового відтоку капіталу, включно з можливістю впровадження обмежень

НБУ перерахував до держбюджету одразу всі 42,72 млрд грн прибутку

Рада НБУ вилучила заборону на купівлю ОВДП зі Стратегії монетарної політики Нацбанку

ЄС створює механізм підтримки зайнятості на час епідемії коронавірусу

Чеська EPH перемогла у двох УРП-конкурсах, перемога за третьою ділянкою за британською York Energy

Необережні дії влади через коронавірус можуть призвести до продовольчої кризи у світі, попередили в ООН і СОТ

Фундаментальних причин для різкого прискорення цін сьогодні немає - Сологуб

Ще три банки продовжили термін дії карток у зв'язку з карантином на три місяці

Гривня на міжбанку в середу обійшлася без підтримки НБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА