10:01 17.07.2019

Лагард залишить посаду глави МВФ 12 вересня, фонд розпочинає пошук наступника

2 хв читати
Лагард залишить посаду глави МВФ 12 вересня, фонд розпочинає пошук наступника

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду (МВФ) прийняла відставку директора-розпорядника Крістін Лагард із 12 вересня 2019 року.

Раніше цього місяця Європейська рада номінувала Лагард на посаду голови Європейського центрального банку (ЄЦБ), після чого вона тимчасово склала з себе повноваження директора-розпорядника МВФ.

"З огляду на це рішення Крістін Лагард, виконавча рада МВФ у найкоротші терміни розпочне процес вибору наступного директора-розпорядника, про що повідомить у свій час. Виконавча рада надзвичайно довіряє Девіду Ліптону, який залишиться виконувачем обов'язки директора фонду в перехідний період", - йдеться в заяві МВФ.

"Ми хочемо висловити нашу щиру вдячність за все те, що Лагард зробила для МВФ. Її досягнення надовго залишать відбиток. Під її керівництвом фонд успішно допоміг своїм членам впоратися з комплексом безпрецедентних викликів, включаючи наслідки глобальної фінансової кризи", - зазначають у МВФ.

Крістін Лагард народилася і виросла у Франції, в юності входила до збірної країни з синхронного плавання. Вищу освіту здобула в Університеті Париж X - Нантер і в Інституті політичних наук. Потім проходила навчання і стажування в США, зокрема в Конгресі. З 1981 року працювала в американській юрфірмі Baker&McKenzie в Чикаго. У 1995 році стала членом виконавчого комітету Baker&McKenzie, який очолила в 1999 році. Працювала в Центрі міжнародних і стратегічних досліджень (Center for International & Strategic Studies) разом зі Збігнєвом Бжезинським. З 2005 року була міністром зовнішньої торгівлі Франції, з 2007 року - міністром економіки і фінансів. Мати двох синів.

МВФ Лагард очолила в 2011 році, після відставки на тлі сексуального скандалу Домініка Стросс-Кана. Вона стала першою жінкою - директором фонду.

Росія підтримала призначення Лагард і не стала, на відміну від попередніх виборів директора-розпорядника фонду, висувати альтернативну кандидатуру. Лагард, у свою чергу, заявляла, що виступає за посилення впливу країн, що розвиваються, в МВФ. Втім, завершити черговий раунд перегляду квот у МВФ, який мав привести до зміцнення позицій країн, що розвиваються, при Лагард так і не вдалося через позицію США.

За негласною традицією директором-розпорядником МВФ обирається представник однієї з європейських країн (іншим системоутворюючим інститутом післявоєнної світової фінансової системи - Світовим банком - за неписаним правилом керує американець).

Нинішній голова ЄЦБ Маріо Драгі, як і Лагард, свою посаду обіймає з 2011 року. До призначення замість Жана-Клода Тріше головою ЄЦБ він керував італійським центробанком.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

АРМА розміщуватиме арештовані кошти в Сенс Банку

Група "Нафтогаз" після ранкової атаки РФ працює у штатному режимі -

Метпідприємства просять очільника Мінрозвитку про мораторій на тарифи "Укрзалізниці"

ФАО у 2025 р. передасть фермерам Херсонської області рукава для зберігання зерна, підтримає виноробів Одеської та Закарпатської областей

НБУ дозволив "Нафтогазу" валютні транзакції за кордон для виконання рішень арбітражу

Шмигаль провів перше в році засідання Керівного комітету Української платформи донорів

У 2024 році Міноборони акумулювало близько 680 млрд грн для забезпечення потреб армії

Змінити роботу цього року планують 60% працівників

"Метінвест" призупиняє роботу "Покровськвугілля" заради безпеки й перейде на коксівне вугілля зі США

Посли G7 закликали прем'єра України якнайшвидше забезпечити роботу НР "Енергоатому" - Матернова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА