Інтерфакс-Україна
10:01 17.07.2019

Лагард залишить посаду глави МВФ 12 вересня, фонд розпочинає пошук наступника

2 хв читати
Лагард залишить посаду глави МВФ 12 вересня, фонд розпочинає пошук наступника

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду (МВФ) прийняла відставку директора-розпорядника Крістін Лагард із 12 вересня 2019 року.

Раніше цього місяця Європейська рада номінувала Лагард на посаду голови Європейського центрального банку (ЄЦБ), після чого вона тимчасово склала з себе повноваження директора-розпорядника МВФ.

"З огляду на це рішення Крістін Лагард, виконавча рада МВФ у найкоротші терміни розпочне процес вибору наступного директора-розпорядника, про що повідомить у свій час. Виконавча рада надзвичайно довіряє Девіду Ліптону, який залишиться виконувачем обов'язки директора фонду в перехідний період", - йдеться в заяві МВФ.

"Ми хочемо висловити нашу щиру вдячність за все те, що Лагард зробила для МВФ. Її досягнення надовго залишать відбиток. Під її керівництвом фонд успішно допоміг своїм членам впоратися з комплексом безпрецедентних викликів, включаючи наслідки глобальної фінансової кризи", - зазначають у МВФ.

Крістін Лагард народилася і виросла у Франції, в юності входила до збірної країни з синхронного плавання. Вищу освіту здобула в Університеті Париж X - Нантер і в Інституті політичних наук. Потім проходила навчання і стажування в США, зокрема в Конгресі. З 1981 року працювала в американській юрфірмі Baker&McKenzie в Чикаго. У 1995 році стала членом виконавчого комітету Baker&McKenzie, який очолила в 1999 році. Працювала в Центрі міжнародних і стратегічних досліджень (Center for International & Strategic Studies) разом зі Збігнєвом Бжезинським. З 2005 року була міністром зовнішньої торгівлі Франції, з 2007 року - міністром економіки і фінансів. Мати двох синів.

МВФ Лагард очолила в 2011 році, після відставки на тлі сексуального скандалу Домініка Стросс-Кана. Вона стала першою жінкою - директором фонду.

Росія підтримала призначення Лагард і не стала, на відміну від попередніх виборів директора-розпорядника фонду, висувати альтернативну кандидатуру. Лагард, у свою чергу, заявляла, що виступає за посилення впливу країн, що розвиваються, в МВФ. Втім, завершити черговий раунд перегляду квот у МВФ, який мав привести до зміцнення позицій країн, що розвиваються, при Лагард так і не вдалося через позицію США.

За негласною традицією директором-розпорядником МВФ обирається представник однієї з європейських країн (іншим системоутворюючим інститутом післявоєнної світової фінансової системи - Світовим банком - за неписаним правилом керує американець).

Нинішній голова ЄЦБ Маріо Драгі, як і Лагард, свою посаду обіймає з 2011 року. До призначення замість Жана-Клода Тріше головою ЄЦБ він керував італійським центробанком.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

DIM вікрив продажі комплексі The One

Бюджетна декларація допускає зростання мінімальної зарплати до 10 тис. грн в 2028р.

Бюджетна декларація на 2026-2028рр передбачає за базовим сценарієм поступове скорочення видатків держбюджету на безпеку і оборону

ДПС за 6міс.-2025 перевиконала план надходжень до держбюджету на 10,4% - в.о. голови Карнаух

Угода щодо лібералізації торгівлі - це новий етап у контексті процесу вступу України в ЄС - Єврокомісія

Доходи загального фонду держбюджету в червні-2025 зросли на 63,4% до червня-2024 завдяки дивідендам та ERA

Частка NPL у банківському секторі у червні скоротилась до 27,9% - НБУ

Зростання ВВП за затягування війни уповільниться 2026 р. до 2,4%, оборона потребуватиме ще 775 млрд грн – Бюджетна декларація

Узгоджено ключові принципи, на яких розбудують зону вільної торгівлі між Україною та ЄС - Стефанішина

НБУ обмежив двом КС окремі види фінансових послуг до кінця року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА