11:15 17.07.2019

Фонд гарантування вкладів із 18 липня очолить Рекрут, яка раніше обіймала посаду заступника

2 хв читати
Фонд гарантування вкладів із 18 липня очолить Рекрут, яка раніше обіймала посаду заступника

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) з 18 липня очолить Світлана Рекрут замість Костянтина Ворушиліна.

Як повідомляється на сайті ФГВФО, відповідне рішення ухвалила адміністративна рада фонду.

"16 липня адміністративна рада Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у зв'язку з наближенням до кінця п'ятирічного терміну, визначеного законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" задовольнила заяву про звільнення за власним бажанням з 18 липня 2019 року директора - розпорядника ФГВФО Ворушиліна Костянтина Миколайовича. Також своїм рішенням адміністративна рада з 18 липня 2019 року призначила директором-розпорядником ФГВФО Рекрут Світлану Валеріївну", - йдеться в повідомленні.

Раніше Рекрут обіймала посаду заступника голови ФГВФО.

Як зазначено в повідомленні з посиланням на Рекрут, перед командою фонду стоять великі завдання, зокрема продовження виконання зобов'язань перед кредиторами банків та державою.

"Оскільки залишок боргу перед Міністерством фінансів нині перевищує 49 млрд грн у вигляді векселів та ще понад 67 млрд грн за відсотками, надважливим завданням, над яким Фонд працюватиме найближчим часом, є реструктуризація відсотків за цими кредитами. Це дасть змогу розпочати дискусію про підвищення гарантованої суми", - процитувала прес-служба ФГВФО Рекрут.

За її словами, команда ФГВФО і надалі захищатиме напрацювання, які дозволили створити практично з нуля прозорий і конкурентний ринок проблемних активів. Іще один виклик, що стоїть перед ФГВФО, робота зі стягнення відшкодування збитків з колишніх акціонерів і топ-менеджерів банків, доведених до неплатоспроможності, наголосила Рекрут.

Вона нагадала, що позовна робота за ст. 52 закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" активно триває, і серед основних планів фонду - довести її до завершення і спрямувати отримані кошти кредиторам цих банків. Загальна сума позовів перевищує 81,3 млрд грн.

Рекрут також повідомила, що стосовно тих власників банків, які прагнуть розрахуватися за завдані збитки, фонд націлений співпрацювати з парламентом нового скликання щодо створення необхідного інструментарію для можливості погашення цих вимог. Серед інших важливих планів фонду, на яких наголосила Рекрут, наближення до стандартів ЄС. Зокрема, запровадження системи раннього втручання, що дозволить превентивно визначати ризики для банків і вирішувати проблему неплатоспроможності не за рахунок їхніх вкладників, а за рахунок власників.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна за 7 міс. знизила споживання електроенергії на 0,4%

Україна за 7 міс. знизила експорт електроенергії на 2,3%

НБУ з 1 вересня скасовує картку зі зразками підписів

"Укрзалізницю", "Нафтогаз" та інших великих держмонополістів потрібно розділити й продати - Устенко

Нефьодов прогнозує повноцінний запуск митної служби наприкінці вересня

Tesla почала здавати в оренду сонячні панелі в шести штатах США

Нефьодов сфокусується на роботі з поштовими перевезеннями, автоперевезеннями на західному кордоні та контейнерами в портах

Експерти ЄС можуть завершити аудит ІТ-системи митниці за кілька місяців

Німецькі експерти закликають посилити конкуренцію на ринку електроенергії для зниження цін ресурсу за рахунок приватизації "Центренерго" та імпорту

Кабмін 21 серпня може затвердити створення територіальних органів митниці - Нефьодов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА