13:18 17.07.2019

СБУ порушила кримінальну справу стосовно "ArcelorMittal Кривий Ріг" за забруднення довкілля

3 хв читати
СБУ порушила кримінальну справу стосовно "ArcelorMittal Кривий Ріг" за забруднення довкілля

Служба безпеки України (СБУ) порушила кримінальну справу стосовно Криворізького гірничо-металургійного комбінату ПАТ "ArcelorMittal Кривий Ріг" за забруднення довкілля.

Як повідомляється в місцевих ЗМІ, кримінальну справу порушено за статтею 441 Кримінального кодексу України - "екоцид".

Агентству "Інтерфакс-Україна" в СБУ підтвердили факт порушення відповідної кримінальної справи.

Раніше колишній житель Кривого Рогу Володимир Зеленський, обраний президентом України, розкритикував "ArcelorMittal Кривий Ріг" за невиконання вчасно зобов'язання щодо поліпшення екологічної ситуації в регіоні та закликав надати адресну фінансову підтримку тим людям, які постраждали внаслідок шкідливих викидів в атмосферу. При цьому він нагадав, що ще в 2016-2017 роках підприємство, зокрема, мало вивести з експлуатації мартенівський цех і зупинити двованний сталеплавильний агрегат.

У свою чергу заступник гендиректора підприємства Олександр Іванов розповів, що за 13 років після зміни власника підприємство скоротило на 48% викиди в атмосферу: із 403 тис. тонн до 208 тис. тонн, скидання зливових і стічних вод скоротилися на 80%. У виробництво вкладено близько $4,4 млрд. За цей період було виведено з експлуатації агрегати, які не відповідають українським та міжнародним нормам, введено в експлуатацію агрегати, які відповідають таким нормам.

"Можна нас звинувачувати за те, що ми із 48 пунктів не виконали 6. Проте ми плануємо в наступні п'ять років інвестувати у виробництво $1,8 млрд додатково, і це будуть наші природоохоронні заходи", - зазначив він.

У поширеному в середу прес-релізі компанії повідомляється, що в першому півріччі 2019 року меткомбінат інвестував у виробництво $168,2 млн, із них операційні витрати становили $47,8 млн, а капітальні інвестиції перевищили $120,4 млн.

При цьому зазначено, що "ArcelorMittal Кривий Ріг" цього року планує завершити низку масштабних інвестпроектів, один із них - будівництво комплексу безперервного розливу сталі вартістю $140-150 млн. Гарячі випробування однієї з двох нових МБЛЗ вже відбуваються, компанія планує незабаром розпочати випробування і на дрібносортному стані №250-4, реконструкція якого обійдеться "ArcelorMittal Кривий Ріг" у $55 млн.

Окрім цього, підприємство продовжує реконструкцію аглоцеху №2: із шести агломашин дві вже модернізовано - п'яту і шосту. Нині триває реконструкція агломашини №4, основне обладнання вже поставлено на комбінат. Замовлено та виготовлено обладнання і для машини №1, яку буде зупинено на реконструкцію восени. Увесь проект з оновлення другого агломераційного цеху, вкрай важливого з екологічної точки зору, оцінюється в $150 млн.

Крім того, підприємство має намір завершити найближчим часом проект щодо заміни компресора на турбоповітродувці №15 (ТПД-15) для подачі холодного дуття на найбільшу домну №9. Підприємство також будує нову турбоповітродувку з електроприводом виробництва компанії Siemens. Вона замінить нинішню ТПД-14, допоможе понизити експлуатаційні витрати та підвищити надійність роботи ДП-9 - цей проект на підприємстві мають намір завершити восени цього року.

Паралельно підприємство готується до нових стратегічних проектів - будівництва фабрики з випуску окатишів, реконструкції конвертерного цеху, модернізації доменної печі №9 тощо.

У прес-релізі зазначено, що в 2018 році капітальні та операційні витрати "ArcelorMittal Кривий Ріг" перевищили $443 млн (у 2017 р. - $337 млн). Загальний обсяг капінвестицій у розвиток підприємства у 2018-2022 рр. за рішенням компанії ArcelorMittal збільшено з $1,5 до $1,8 млрд.

"ArcelorMittal Кривий Ріг" - найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема арматури та катанки.

ArcelorMittal володіє в Україні найбільшим гірничо-металургійним комбінатом "ArcelorMittal Кривий Ріг" і низкою малих компаній, зокрема ПАТ "ArcelorMittal Берислав".

Корпорація Mittal Steel придбала 93,02% акцій ВАТ "Криворіжсталь" на відкритому конкурсі 24 жовтня 2005 року за 24,2 млрд грн за стартової ціни 10 млрд грн, після чого меткомбінат було перейменовано в "Mittal Steel Кривий Ріг", пізніше - в "ArcelorMittal Кривий Ріг".

За даними підприємства на кінець 2018 року, у власності Arcelor Mittal Duisburg GmbH (ФРН) перебувають 95,128% його акцій.

Статутний капітал меткомбінату становить 3 млрд 859,533 млн грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Monobank відкриває рахунки для бізнесу та розширює свої послуги

"Енергоатом" уклав кредитну угоду на 181 млн фунтів під фінансування постачань Urenco ядерних матеріалів

Україна в рамках Grain from Ukraine відправила з портів Одеси 25 суден зі 160 тис. тонн агропродукції

Аграрії та депутати розроблять законопроєкт щодо зниження акцизів на пальне для аграрного сектору

БЕБ припинило роботу восьми нелегальних АЗС у Київській області

НБУ із серпня вилучатиме з обігу банкноти 500 грн зразка 2003-2007 рр.

"Епіцентр" збільшить потужності заводу керамічної плитки до 12,5 млн кв. м на рік

Україна і комітет кредиторів погодилися про списання 37% боргу за євробондами і заміну ще 23% спецоблігаціями

Україна досягла домовленостей із Комітетом власників євробондів про реструктуризацію - Шмигаль

"ArcelorMittal Кривий Ріг" заявляє про масові перевірки ТЦК на шляхах до підприємства, що стало причиною збою у виробництві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА