11:53 18.07.2019

Зеленський ініціює перевірку отриманих МХП дотацій і виплачених дивідендів

1 хв читати
Зеленський ініціює перевірку отриманих МХП дотацій і виплачених дивідендів

Президент України Володимир Зеленський запропонував правоохоронним та антикорупційним органам перевірити і порівняти суму бюджетних дотацій, отриманих агрохолдингом "Миронівський хлібопродукт" (МХП), і виплачених акціонером дивідендів.

"У 2017-2018 роках одному з найбільших агрохолдингів України "Миронівський хлібопродукт" із держбюджету було виділено майже 2,5 млрд грн дотацій, так це називається. Насправді, він не потребує державної підтримки, тому що у нього є надприбутки і він щорічно виплачує величезні дивіденди своїм акціонерам", - сказав глава держави у четвер на засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики.

Зеленський запропонував правоохоронним та антикорупційним органам порівняти суму бюджетних дотацій, отриманих МХП, і виплачених акціонером дивідендів.

Як повідомлялося, рада директорів агрохолдингу МХП у березні 2019 року схвалила виплату річних дивідендів у розмірі $0,7492 за акцію за 2018 рік, що приблизно еквівалентно $80 млн і відповідає рівню попереднього року.

"Миронівський хлібопродукт" є найбільшим виробником курятини в Україні. Здійснює також виробництво зернових, соняшникової олії, продуктів м’ясопереробки. На європейський ринок МХП постачає охолоджені півтуші курей, які переробляються, зокрема, на його підприємствах у Нідерландах та Словаччині. Засновником і мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк.

Чистий прибуток МХП у 2018 році скоротився на 44,3% - до $128 млн, виручка збільшилася на 21% - до $1,556 млрд.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА