Інтерфакс-Україна
14:25 18.07.2019

НБУ поліпшив прогноз зростання ВВП України до 3% у 2019 р., 3,2% - у 2020 р.

3 хв читати
НБУ поліпшив прогноз зростання ВВП України до 3% у 2019 р., 3,2% - у 2020 р.

 Національний банк України поліпшив макропрогноз на 2019-2021 рр.: оцінка реального зростання економіки в поточному році підвищена з 2,5% до 3%, в наступному - з 2,9% до 3,2%.

"Порівняно з квітневим макроекономічним прогнозом Національний банк підвищив прогноз темпів економічного зростання... в зв'язку зі стійким внутрішнім попитом, кращими умовами торгівлі й очікуваним збільшенням врожаю зернових", - йдеться в повідомленні центробанку в четвер.

Згідно з ним, незмінними збережені оцінка зростання в 2021 році - 3,7%, а також прогноз інфляції: 6,3% - в 2019 році й по 5% - у 2020-2021 рр.

НБУ уточнює, що в номінальному вираженні ВВП України може збільшитися з 3,559 трлн грн у 2018 році до 4,003 трлн грн - у 2019-му, 4,39 трлн грн - у 2020-му і 4,803 трлн грн - у 2021 році.

"Основним драйвером економічного зростання в наступні роки залишатиметься внутрішній попит. Приріст приватного споживання сповільниться, однак буде значним під впливом збільшення реальних доходів домогосподарств - заробітних плат, пенсійних виплат, а також грошових переказів з-за кордону", - вважають у НБУ.

Крім того, вагому підтримку економіці нададуть інвестиції в основний капітал, які продовжать зростати високими темпами, додає центробанк.

Водночас він зазначає, що стримуючими факторами економічного зростання будуть слабка економічна активність у світі, а також скорочення з 2020 року обсягів транзиту природного газу в Європу внаслідок будівництва обхідних газопроводів.

Нацбанк наголошує, що основним припущенням макроекономічного прогнозу залишається подальша співпраця з Міжнародним валютним фондом. Центробанк відзначає, що це дасть Україні можливість отримувати інше офіційне фінансування, покращувати умови доступу до міжнародних ринків капіталу, а також підтримувати інтерес інвесторів до вітчизняних активів. Унаслідку уряд зможе профінансувати значні виплати за зовнішнім державним боргом, а обсяг міжнародних резервів зросте до $23 млрд у 2021 році.

Головним внутрішнім ризиком для окресленого сценарію НБУ бачить подальше посилення загроз для макрофінансової стабільності. "Затримка в проведенні ключових реформ або кроки щодо нівелювання попередніх досягнень, зокрема шляхом судових і законодавчих рішень, можуть істотно посилити вразливість економіки України і перешкодити продовженню співпраці з МВФ", - вважають у центробанку.

На його думку, це може погіршити курсові та інфляційні очікування і ускладнити доступ до міжнародних ринків капіталу в умовах високого боргового навантаження в наступні роки.

Нацбанк додає, що актуальними залишюється і низка інших ризиків: припинення транзиту газу з Росії з початку 2020 року, посилення торгових воєн, наростання геополітичних конфліктів і ескалація військового конфлікту, нові торговельні обмеження з боку Росії.

Як повідомлялося, зростання ВВП України в 2018 році прискорилося до 3,3% з 2,5% в 2017 році і 2,4% в 2016 році, тоді як інфляція минулого року сповільнилася до 9,8% із 13,7% роком раніше.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА