14:25 18.07.2019

НБУ поліпшив прогноз зростання ВВП України до 3% у 2019 р., 3,2% - у 2020 р.

3 хв читати
НБУ поліпшив прогноз зростання ВВП України до 3% у 2019 р., 3,2% - у 2020 р.

 Національний банк України поліпшив макропрогноз на 2019-2021 рр.: оцінка реального зростання економіки в поточному році підвищена з 2,5% до 3%, в наступному - з 2,9% до 3,2%.

"Порівняно з квітневим макроекономічним прогнозом Національний банк підвищив прогноз темпів економічного зростання... в зв'язку зі стійким внутрішнім попитом, кращими умовами торгівлі й очікуваним збільшенням врожаю зернових", - йдеться в повідомленні центробанку в четвер.

Згідно з ним, незмінними збережені оцінка зростання в 2021 році - 3,7%, а також прогноз інфляції: 6,3% - в 2019 році й по 5% - у 2020-2021 рр.

НБУ уточнює, що в номінальному вираженні ВВП України може збільшитися з 3,559 трлн грн у 2018 році до 4,003 трлн грн - у 2019-му, 4,39 трлн грн - у 2020-му і 4,803 трлн грн - у 2021 році.

"Основним драйвером економічного зростання в наступні роки залишатиметься внутрішній попит. Приріст приватного споживання сповільниться, однак буде значним під впливом збільшення реальних доходів домогосподарств - заробітних плат, пенсійних виплат, а також грошових переказів з-за кордону", - вважають у НБУ.

Крім того, вагому підтримку економіці нададуть інвестиції в основний капітал, які продовжать зростати високими темпами, додає центробанк.

Водночас він зазначає, що стримуючими факторами економічного зростання будуть слабка економічна активність у світі, а також скорочення з 2020 року обсягів транзиту природного газу в Європу внаслідок будівництва обхідних газопроводів.

Нацбанк наголошує, що основним припущенням макроекономічного прогнозу залишається подальша співпраця з Міжнародним валютним фондом. Центробанк відзначає, що це дасть Україні можливість отримувати інше офіційне фінансування, покращувати умови доступу до міжнародних ринків капіталу, а також підтримувати інтерес інвесторів до вітчизняних активів. Унаслідку уряд зможе профінансувати значні виплати за зовнішнім державним боргом, а обсяг міжнародних резервів зросте до $23 млрд у 2021 році.

Головним внутрішнім ризиком для окресленого сценарію НБУ бачить подальше посилення загроз для макрофінансової стабільності. "Затримка в проведенні ключових реформ або кроки щодо нівелювання попередніх досягнень, зокрема шляхом судових і законодавчих рішень, можуть істотно посилити вразливість економіки України і перешкодити продовженню співпраці з МВФ", - вважають у центробанку.

На його думку, це може погіршити курсові та інфляційні очікування і ускладнити доступ до міжнародних ринків капіталу в умовах високого боргового навантаження в наступні роки.

Нацбанк додає, що актуальними залишюється і низка інших ризиків: припинення транзиту газу з Росії з початку 2020 року, посилення торгових воєн, наростання геополітичних конфліктів і ескалація військового конфлікту, нові торговельні обмеження з боку Росії.

Як повідомлялося, зростання ВВП України в 2018 році прискорилося до 3,3% з 2,5% в 2017 році і 2,4% в 2016 році, тоді як інфляція минулого року сповільнилася до 9,8% із 13,7% роком раніше.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ранній кінець опалювального сезону заощадить до 500 млн куб. м газу

Пропозиція про реструктуризацію євробондів України, ймовірно, міститиме норму про часткове списання боргу

Найбільший виробник соняшникової олії Молдови зупинив два заводи й вимагає відновлення імпорту українського соняшнику

Латвійська airBaltic через три-шість місяців після відновлення польотів може розмістити в Києві п’ять власних літаків

Торгівля має бути взаємовигідною для сільгоспвиробників у Польщі та Україні - заява Шмигаля і Туска

"Запоріжкокс" продовжує капремонт коксової батареї №2 з інвестиціями в 60 млн грн, вкладення в оновлення за 2 роки перевищують 276 млн грн - СЕО

Шмигаль за результатами українсько-польських урядових консультацій: Розуміємо, як будемо рухатися

Прямі збитки українських ритейлерів через війну сягають майже $2,5 млрд - дослідження

"Укрнафта" планує завершити ребрендинг АЗК Glusco у квітні

Сервіс покупок Meest Shopping розпочав співпрацю з криптобіржею Binance

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА