15:02 18.07.2019

Нацбанк України знизив облікову ставку до 17%

2 хв читати
Нацбанк України знизив облікову ставку до 17%

Національний банк України вирішив з липня знизити облікову ставку до 17% річних з рівня 17,5% річних, на якому він утримував її з кінця квітня.

"Національний банк продовжує цикл пом'якшення монетарної політики, оскільки бачить тенденцію уповільнення інфляції до цілі 5%", - ідеться в повідомленні центробанку в четвер.

Регулятор додає, що в цьому рішенні також враховано оновлений макроекономічний прогноз: оцінку зростання ВВП підвищено з 2,5% до 3% цього року і з 2,9% до 3,2% наступного, а також баланс ризиків.

НБУ нагадує, що в червні 2019 року споживча інфляція в річному виразі становила 9,0%, наблизившись до траєкторії квітневого прогнозу після її відхилення в попередні місяці під дією тимчасових факторів. Базова інфляція протягом другого кварталу дещо уповільнилася (до 7,4%) і була близька до прогнозу Нацбанку, зазначає регулятор.

"Жорстка монетарна політика продовжувала бути вагомим чинником, що стримував фундаментальний тиск на ціни, в тому числі через зміцнення обмінного курсу щодо валют країн - торговельних партнерів і зниження інфляційних очікувань населення, бізнесу, банків та фінансових аналітиків", - ідеться в повідомленні.

Водночас показники інфляції залишалися порівняно високими і через тиск з боку споживчого попиту та виробничих витрат, і через значні темпи зростання адміністративно регульованих цін, додає Нацбанк.

Він вважає, що інфляція в подальшому поступово уповільнюватиметься і, як і раніше, НБУ прогнозує, що вона знизиться до 6,3% на кінець цього року, на початку наступного повернеться в цільовий діапазон і досягне середньострокової цілі 5% наприкінці 2020 року.

Уповільнення інфляції і надалі визначатиме досить жорсткі монетарні умови, зазначає центробанк.

"Високі реальні процентні ставки сприятимуть інвестиційній привабливості гривневих фінансових інструментів та, відповідно, підтримці обмінного курсу гривні. Крім того, така монетарна політика обмежуватиме тиск з боку споживчого попиту", - вважає НБУ.

На його думку, поступовій дезінфляції також сприятимуть зважена фіскальна політика, уповільнення зростання заробітних плат, відносно низькі ціни на енергоресурси на світових ринках і значна пропозиція вітчизняних та іноземних продовольчих товарів.

Крім того, Національний банк оголосив про рішення відсьогодні почати оприлюднювати прогноз процентної ставки в рамках щоквартального перегляду макроекономічного прогнозу.

"Публікація прогнозу процентної ставки є частиною еволюційного процесу посилення прозорості монетарної політики для центральних банків-таргетерів інфляції. Це підвищує зрозумілість і передбачуваність монетарної політики для учасників ринку, а отже, робить її більш дієвою", - зазначив НБУ.

Регулятор наголосив: прогноз не є зобов'язанням Національного банку, тому фактична облікова ставка може відхилятися від прогнозу в разі зміни макроекономічних умов.

Як повідомлялося, НБУ 26 квітня знизив облікову ставку до 17,5% річних з 18% річних, де він утримував її з початку вересня 2018 року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Windrose із квітня запускає щоденні рейси між Києвом, Харковом, Дніпром, Львовом, Одесою та Миколаєвом

"Нафтогаз" подав уточнену оцінку компенсації за експропрійовані активи в Криму

ДФРР буде трансформовано, а субвенція на соцекономрозвитку регіонів відпаде як атавізм із 2021 року - Шмигаль

Будівельну галузь буде реформовано до кінця 2020 року - Шмигаль

ДАБІ має бути ліквідована в її нинішньому вигляді - Шмигаль

США оголосили про підвищення до 15% мит на літаки з ЄС

ВВП-варанти України подешевшали на 1% на даних про сповільнення зростання економіки у IV кв.-2019

Милованов пояснив уповільнення зростання економіки у IV кв.-2019 зниженням промисловості та нетиповими термінами збору врожаю

ЄС зняв заборону на ввезення м'яса птиці з України

Голова профспілки гірників анонсував акцію протесту у зв'язку із зупинкою роботи ш/у "Південнодонбаське №1"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА