17:38 18.07.2019

НБУ заперечує загрозу від нинішніх інвестицій нерезидентів в ОВДП

1 хв читати
НБУ заперечує загрозу від нинішніх інвестицій нерезидентів в ОВДП

Структура вкладень нерезидентів в облігації внутрішньої держпозики України (ОВДП) за термінами погашення є досить рівномірною та стабільною, що мінімізує ризики таких вкладень, заявив заступник глави Нацбанку Дмитро Сологуб на брифінгу в Києві в четвер.

"Якщо подивитися на структуру за термінами погашення цих цінних паперів, то лише чверть припадає на цей рік. На наступний приблизно третина. І майже половина - це папери з погашенням у 2021 році і далі", - сказав він.

Сологуб оцінив загальний обсяг вкладень нерезидентів в ОВДП на сьогодні в 73-74 млрд грн порівняно з 6,4 млрд грн на початок року.

Заступник глави Нацбанку зазначив, що регулятор усвідомлює ризики різкого припливу або відпливу іноземного капіталу, зокрема для валютного ринку, навівши приклади Аргентини та Туреччини. Водночас він наголосив, що в Аргентині проблема відпливу була пов'язана з короткостроковістю боргу, а в Туреччині - з політичним тиском на центральний банк.

"Ми вважаємо, що, враховуючи стабільну макроекономічну ситуацію, досить рівномірну структуру цього боргу за термінами погашення, це наразі не створює значних ризиків", - заявив Сологуб.

Він зазначив, що Мінфін провадить розумну політику на ринку державних запозичень, і Нацбанк не вбачає проблем з обслуговуванням державного боргу до кінця поточного року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сервіс замовлення таксі Bolt у 2020 році планує запустити в Україні послугу доставки їжі

Україна за 7 міс. знизила споживання електроенергії на 0,4%

Україна за 7 міс. знизила експорт електроенергії на 2,3%

НБУ з 1 вересня скасовує картку зі зразками підписів

"Укрзалізницю", "Нафтогаз" та інших великих держмонополістів потрібно розділити й продати - Устенко

Нефьодов прогнозує повноцінний запуск митної служби наприкінці вересня

Tesla почала здавати в оренду сонячні панелі в шести штатах США

Нефьодов сфокусується на роботі з поштовими перевезеннями, автоперевезеннями на західному кордоні та контейнерами в портах

Експерти ЄС можуть завершити аудит ІТ-системи митниці за кілька місяців

Німецькі експерти закликають посилити конкуренцію на ринку електроенергії для зниження цін ресурсу за рахунок приватизації "Центренерго" та імпорту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА