Інтерфакс-Україна
18:02 18.07.2019

Глава Мінфіну очікує більшого зниження облікової ставки й закликає розблокувати "велику приватизацію"

2 хв читати
Глава Мінфіну очікує більшого зниження облікової ставки й закликає розблокувати "велику приватизацію"

Міністр фінансів Оксана Маркарова очікувала більш стрімкого зниження облікової ставки Національним банком України (НБУ), а також відзначила необхідність розблокувати процес "великої приватизації".

"НБУ знизив облікову ставку до 17%. З огляду на фактичний рівень інфляції Мінфін, звісно, таємно сподівався на більше зниження ставки, тому що облікова ставка безпосередньо впливає на вартість розміщення Мінфіном облігацій внутрішньої державної позики в гривні, але раді, що НБУ зберіг тенденцію до зниження!" - написала вона у Facebook у четвер.

Для збереження нинішнього курсу на ефективне управління державним боргом і продовження відповідальної бюджетної та фіскальної політики Україна має спрямувати зусилля на розблокування процесу "великої приватизації", зазначила вона.

"Тому велика приватизація - не тільки інструмент для подолання корупції в держкомпаніях і знаходження для них ефективного власника, а і джерело фінансування, яке зменшує необхідність запозичувати на цю суму і зменшує кошти, потрібні для обслуговування. І тому енергія та заходи в другій половині року мають бути спрямовані на розблокування великої приватизації та організацію прозорих і публічних конкурсів на всі активи", - пояснила Макарова.

Вона також нагадала, що із запланованих у 2019 році 17,1 млрд грн надходжень від приватизації держбюджет наразі отримав 0,3 млрд грн.

Як повідомлялося, колегія суддів Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду задовольнила скаргу Фонду держмайна на рішення судів попередніх інстанцій, розблокувавши процес призначення радників із приватизації п'яти держкомпаній.

ФДМ провів конкурси з відбору інвестрадників для шести об'єктів із переліку підприємств "великої приватизації": Одеського припортового заводу (ОПЗ), вугільної компанії "Краснолиманська", "Президент-готелю" та "Індару", "Електроважмашу". Однак їхню роботу було заблоковано судовим рішенням.

У рамках забезпечувальних заходів суд заборонив Кабміну затверджувати відібраних фондом радників для продажу п'яти компаній до розгляду позову по суті (вільним від цього обмеження залишався тільки "Президент-готель").

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА