19:17 18.07.2019

НБУ прогнозує зниження облікової ставки до 8% до кінця 2021 року за базовим сценарієм

2 хв читати
НБУ прогнозує зниження облікової ставки до 8% до кінця 2021 року за базовим сценарієм

Національний банк України (НБУ) понизить облікову ставку до 8% у четвертому кварталі 2021 року за умови стійкого зниження інфляції до цільового рівня 5%, відповідний прогноз облікової ставки у вигляді віялової діаграми (FanChart) уперше оприлюднив український центробанк.

"Базовий сценарій, який ми бачимо на сьогодні, передбачає зниження облікової ставки до 8% протягом наступних років за умови стійкого зниження інфляції до мети 5%", - заявив глава НБУ Яків Смолій на брифінгу в четвер.

Він зазначив, що найбільш стрімке зниження облікової ставки очікується у 2020 році разом із поверненням інфляції до цільового діапазону і поліпшенням інфляційних очікувань.

За словами Смолія, реалізація низки проінфляційних ризиків і внутрішнього, і зовнішнього походження зумовить повільніше зниження процентної ставки до 8%.

Водночас глава НБУ зазначив, що збільшення попиту нерезидентів на гривневі державні облігації і відповідне зміцнення гривні можуть створити умови для швидшого зниження облікової ставки порівняно зі сценарієм.

Як зазначив центробанк у презентації прогнозу облікової ставки, для того, щоб учасники фінансового ринку враховували його невизначеність і умовний характер, прогноз оприлюднюють у вигляді віялової діаграми (FanChart), яка передбачає кілька варіантів прогнозу, але водночас центральна лінія графіка показує базовий прогноз.

У відповідному графіку, оприлюдненому на сайті НБУ в четвер, базовий сценарій передбачає зниження облікової ставки приблизно до 16% до кінця поточного року, до 14% - у II кв.-2020 і до 11% - у IV кв.-2020. У 2021 році Нацбанк прогнозує зниження облікової ставки до 9% у ІІ кв. та 8% в IV кв.

"Ми розраховуємо, що публікація прогнозу ставки поліпшить розуміння і передбачуваність нашої монетарної політики для всіх стейкхолдерів", - заявив Смолій.

На його думку, нова практика формуватиме очікування учасників фінансових ринків, що дасть можливість посилити вплив облікової ставки на вартість фінансових ресурсів і з часом на інфляцію.

Водночас глава НБУ наголосив, що прогноз облікової ставки може змінюватися залежно від зміни макроекономічних показників і його виконання не є зобов'язанням центробанку.

У презентації регулятора наведено ретроспективну динаміку зміни прогнозу облікової ставки, згідно з якою ще в середині 2016 року НБУ допускав зниження ставки нижче за 8% до кінця 2018 року, відсуваючи згодом цю дату на кінець 2019 року.

Проте, як зазначає Нацбанк, починаючи з третього кварталу 2017 року прогнозовану траєкторію облікової ставки переглядали щокварталу у бік підвищення через наростання інфляційного тиску, у зв'язку з чим фактичний рівень відрізнявся від попередніх прогнозів.

Як повідомлялося, Національний банк України вирішив із липня знизити облікову ставку до 17% річних із рівня 17,5% річних, на якому він утримував її з кінця квітня.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна продовжить переговори з "Газпромом" щодо транзиту, про узгоджений варіант говорити зарано - Вітренко

Змінився гендиректор "ArcelorMittal Кривий Ріг"

Верховний суд Великої Британії відклав рішення щодо спору з РФ щодо єврооблігацій на $3 млрд

В Україні може бути впроваджений нагляд над будмайданчиками через відеокамери - Бабак

Представники "Нафтогазу" та ОГТСУ проводять двосторонні консультації з "Газпромом" у Відні

"Нафтогаз" з 1 січня запропонує промспоживачам купувати газ за 25-відсотковою передоплатою - топ-менеджер НАК

"Укргазвидобування" у 2020 році здійснить буріння 80 нових свердловин - топ-менеджер "Нафтогазу"

Мінекономіки вивчає подорожчання імпорту за зростання гривні та допускає розслідування

"Укргазвидобування" у 2019 році збереже видобуток товарного газу на торішньому рівні - топ-менеджер "Нафтогазу"

В Україні презентували електронний кабінет забудовника - Гончарук

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА