19:53 18.07.2019

Данія надала перший дозвіл трубі Baltic Pipe, якою Польща хоче знизити залежність від "Газпрому"

2 хв читати
Данія надала перший дозвіл трубі Baltic Pipe, якою Польща хоче знизити залежність від "Газпрому"

Проект із доставки норвезького газу до Польщі Baltic Pipe отримав перше схвалення від влади Данії, тоді як королівство затягує погодження будівництва газопроводу "Газпрому" "Північний потік-2".

Данське агентство з охорони навколишнього середовища видало дозвіл на будівництво виходу газопроводу на сушу на східному узбережжі Данії. Регулятор ухвалив рішення 12 липня і розкрив на сайті проекту в четвер.

Тепер данський газотранспортний оператор Energinet може перейти до наступного етапу - отримання дозволів від 13 муніципалітетів щодо сухопутної траси магістралі. Газопровід також потребує схвалення від Данського енергетичного агентства щодо морської ділянки в данських водах.

Водночас Данія вже кілька років не погоджує заявки проектній компанії "Північного потоку 2" Nord Stream 2 AG на проходження морської магістралі в данських водах. Компанія подала три заявки: одну (з найкоротшим маршрутом) на проходження магістралі в територіальних водах, вона повторює раніше погоджений маршрут першого "Північного потоку". Щоб затягнути розгляд цієї заявки, влада Данії ухвалила спеціальний закон, що потребує погодження таких заявок міністерством закордонних справ країни. Дві інші заявки проходять через виключну економічну зону Данії.

Проект Baltic Pipe, ініційований 20 років тому, отримав просування після схвалення в січні нового гранту ЄС в EUR215 млн на додачу до раніше вже виділених EUR51,8 млн.

Будівництво газопроводу потужністю 10 млрд куб. м на рік має розпочатися наступного року, а його завершення очікується до жовтня 2022 року. Це збіжиться із закінченням довгострокового контракту Польщі з "Газпромом". Польська держкомпанія PGNiG протягом останніх 11 років купує ліцензії на видобуток на норвезькому континентальному шельфі з метою постачання до Baltic Pipe. Нині компанія володіє акціями 25 ліцензій у регіоні.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін України на 2020р погіршив прогноз інфляції до 8,7% і прогноз середньорічного курсу до 29,5 грн / $ 1

Кабмін спростив отримання допомоги з безробіття на період карантину

Кабмін у змінах до держбюджету зберіг 60% фінансування Держкіно і знайшов кошти на часткове фінансування Інституту книги

Кабмін має намір до кінця року на 30% зменшити оплату праці керівникам і членам наглядової ради держпідприємств

Кабмін має намір зберегти в повному обсязі фінансування для аграріїв і фермерів

Кабмін пропонує зменшити на 4% фінансування Міносвіти

"ДТЕК Енерго" має намір реструктуризувати борг за єврооблігаціями і банківськими кредитами

Французька CMA CGM продала частку в контейнерному терміналі в Одесі Terminal Link

Загалом від МВФ плюс Всесвітній банк і ЄБРР Україна може отримати мінімум $ 10 млрд, також тривають переговори з окремими країнами

Україна домовилася з МВФ про збільшення розміру нової програми до $ 8 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА