19:16 19.07.2019

Аналітики Raiffeisen з урахуванням передвиборчих розкладів очікують нову програму України з МВФ на $ 6-8 млрд до кінця 2019 р.

2 хв читати
Аналітики Raiffeisen з урахуванням передвиборчих розкладів очікують нову програму України з МВФ на $ 6-8 млрд до кінця 2019 р.

Україна зможе укласти нову програму з Міжнародним валютним фондом (МВФ) на суму $ 6-8 млрд до кінця 2019 року і здійснити необхідні виплати за зовнішнім боргом в 2020 і 2021 роках, прогнозують аналітики Raiffeisen у звіті, присвяченому майбутнім 21 липня парламентським виборам в Україні.

У документі вони зазначили високу ймовірність отримання більшості пропрезидентською партією "Слуга народу", яка лідирує в опитуваннях з показником 41,5-52,30%, що дозволить забезпечити проведення обіцяних президентом Володимиром Зеленським реформ, завдяки яким Україна зможе отримати підтримку МВФ.

На думку аналітиків, навіть у разі неможливості самостійно сформувати уряд партія "Слуга народу" може створити коаліцію з реформаторської партією "Голос" Святослава Вакарчука, яку підтримують 5-7% опитаних.

"З урахуванням прихильності президента Володимира Зеленського реформам, новий уряд зможе до кінця 2019 року укласти нову трирічну програму з Фондом на суму $ 6-8 млрд", - зазначено в звіті.

Аналітики Raiffeisen вказують, що 40% виплат з валового зовнішнього боргу України припадає на 2020-2021 роки (2020 рік - $ 16,8 млрд, 2021- $ 18,5 млрд), тому уряду необхідна нова програма співпраці з МВФ у найкоротші терміни.

"Навіть з урахуванням повного ролловера міжфірмових кредитів і рефінансування 50% корпоративних кредитів, Україні доведеться виплатити $ 12,5 млрд у 2020 році і $ 15 млрд у 2021 році", - сказано в документі.

На думку аналітиків, залучення кредитів МВФ може забезпечити часткове покриття боргу України, а решту суми можна буде отримати на боргових ринках шляхом розміщення облігацій і через офіційні двосторонні кредитні угоди.

Вони зазначили, що значна заборгованість як приватного, так і державного секторів з високою часткою валютних зобов'язань поряд з необхідністю великих виплат у найближчі два роки зараз стримують кредитування України, і без програми з МВФ залучення країною більше коштів на ринку і забезпечення виплат з боргу залишається малоймовірним.

Аналітики Raiffeisen вважають малоймовірним підвищення рейтингів України до кінця цього року, однак бачать непогані перспективи для їх росту через два роки після виборів у разі прогресу реформ.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На одній із ТЕС у понеділок виникла пожежа - Міненерго

"Автомагістраль-Південь" візьме участь у будівництві аеропорту поруч із Бухарестом

Майже третина опитаних українців вважає розслідування порушень законів підприємцями як тиск на бізнес - соцопитування КМІС

У ВР зареєстровано законопроєкт про прив'язку акцизного податку на тютюнові вироби до євро

Голова польської LPP відкинув звинувачення про прихований бізнес із РФ

Генпрокурор: Зафіксовано понад 800 спроб кібератак РФ на державні установи й сервіси України

УЗ запускає поїзд Чернівці - Чоп - Ужгород для стикування з маршрутом Прага - Чоп чеського RegioJet

НБУ в понеділок знизив курс гривні на 19 коп. - до нового мінімуму

Польські порти завантажені на 60% від своєї потужності, на частку українського транзитного зерна припадає 10% - польські ЗМІ

ДТЕК за тиждень відновив електропостачання для 40 тис. абонентів у Донецькій, Дніпропетровській та Одеській областях

РЕКЛАМА
Milk
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА