17:58 22.07.2019

Зеленський підписав указ про протидію рейдерству

2 хв читати
Зеленський підписав указ про протидію рейдерству

Президент України Володимир Зеленський підписав указ "Про заходи щодо протидії рейдерству".

"Документ містить набір інструментів, що будуть впроваджені найближчим часом для належного захисту власників бізнесу та протидії позбавленню їх майнових прав", - повідомляє прес-служба глави держави у понеділок.

Документ зобов'язує забезпечити перенесення до 2021 року до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, обмеження (обтяження) в їх використанні, зареєстрованих до 1 січня 2013 року в Держреєстрі земель.

Він також зобов'язує Кабінет Міністрів протягом трьох місяців розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроект спрямований на посилення гарантій захисту державою прав на нерухоме майно та їх обтяжень, захисту прав засновників юросіб та протидію рейдерству.

Як повідомляє прес-служба, передбачається внести зміни до програмного забезпечення державних реєстрів, що суттєво знизить ризики і частоту рейдерства.

Серед ключових технологічних змін – автоматичний моніторинг ризикових транзакцій із подальшим підтвердженням/зупиненням реєстраційних дій, створення бек-офісу, що переглядатиме транзакції з підвищеним ризиком, фото- та відеофіксація учасників транзакцій; запровадження додаткового підтвердження здійснення реєстраційних операцій (наприклад, SMS-пароль або MobileID) та додаткової авторизації учасників транзакції (наприклад, ЕЦП).

Документ передбачає створення єдиного електронного реєстру нотаріальних дій, виключення акредитованих суб'єктів із числа суб'єктів, які здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації прав на нерухомість.

Крім цього, документ зобов'язує ввести можливість створення на порталі Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців (ЄДРПОУ) документів в електронній формі для держреєстрації, а також здійснення реєстраційних дій в автоматичному режимі без участі державного реєстратора.

Указом також передбачається внести визначення випадків здійснення реєстраційної дії виключно нотаріусом за принципом одночасності; можливість реєстрації на підставі судових рішень, відомості про яких відсутні в ЄДРПОУ, виключно після отримання відповідного судового рішення, достовірність якого завірена електронним підписом тощо.

Крім того, передбачається необхідність визначити критерії ризикованих реєстраційних дій та впровадити їх автоматичний моніторинг; посилити відповідальність за порушення, вдосконалити принципи оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері реєстрації прав на нерухомість тощо.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін новою газовою формулою підтвердив справедливість формули "Роттердам+" - екс-голова НКРЕКП Вовк

Кабмін вирішив ліквідувати Кримсько-Чорноморську й Азовську інспекції - Гончарук

Наглядова рада "Укрзалізниці" погодила заяву про звільнення глави компанії з посади, в планах Кравцова - робота в Мінінфраструктури - джерело

Україна та ЄС наголошують на правосудді щодо шахрайства в ПриватБанку та поверненні активів

Зеркаль стала радником голови правління "Нафтогазу України"

Заборгованість із зарплати в Україні у 2019 році зросла на 14,7%

ОГТСУ розглядає можливість об'єднання точок входу/виходу на західному кордоні у віртуальні з'єднання

Бразилія припинила антидемпінгові заходи щодо імпорту автомобільних шин з України

Обсяг готівки в обігу в Україні в 2019 році зріс на 6,2%

Україна виступає за оновлення положень торговельної частини Угоди про асоціацію Україна-ЄС - Гончарук

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА