Інтерфакс-Україна
10:55 25.07.2019

Банки зберігають оптимізм щодо зростання кредитів і депозитів, але констатують збільшення ризиків -

2 хв читати
Банки зберігають оптимізм щодо зростання кредитів і депозитів, але констатують збільшення ризиків -

Українські банки очікують подальшого зростання кредитування і приплив депозитів, водночас констатуючи зростання ризиків, особливо кредитного, який збільшився в другому й очікувано зросте в третьому кварталі поточного року, свідчать результати опитування "Про умови банківського кредитування" Національного банку України (НБУ).

Згідно зі звітом, текст якого оприлюднено на сайті центробанку, 74% респондентів прогнозують збільшення портфеля корпоративних кредитів, а 70% - роздрібних. Деякі великі банки очікують несуттєвого погіршення якості кредитного портфеля фізосіб, водночас усі респонденти вважають, що якість кредитів бізнесу не зміниться. Дві третини опитаних очікує припливу депозитів і підприємств, і домогосподарств.

Респонденти також вважають, що в третьому кварталі стандарти кредитування для бізнесу та населення не зміняться, хоча 19% опитаних фінустанов очікують посилення вимог до кредитів у валюті, а 16% - до довгострокових позик бізнесу.

На думку банків, кредитні стандарти можуть дещо знизитися в сегменті кредитів МСП, короткострокових і гривневих позик.

Як наголошується у звіті, в квітні-червні виправдалися очікування щодо зростання попиту на кредити МСП, гривневі та короткострокові позики. "Така динаміка зумовлена потребами бізнесу в оборотному капіталі, коштах для інвестицій і необхідністю великих компаній реструктурувати борги", - йдеться у звіті.

У попередньому кварталі стандарти кредитування для корпоративних позичальників майже не змінилися, хоча кожен п'ятий банк повідомив, що в МСП вимоги несуттєво пом'якшилися через посилення конкуренції за якісного позичальника.

Як констатували переважно банки з великими портфелями кредитів фізичним особам, у другому кварталі також зростав попит населення на споживчі кредити. Цьому сприяло поліпшення споживчих настроїв і зростання витрат на товари тривалого вжитку.

За оцінкою банків, минулого кварталу підвищилися всі ризики, крім валютного, який залишається низьким три квартали поспіль. Злам тенденції відбувся в процентному, операційному та ризику ліквідності: в першому кварталі вони знижувалися, а тепер почали зростати. Найпомітнішим стало збільшення кредитного ризику (40% опитаних), хоча в першому кварталі банки очікували його значного зниження.

Опитані банки очікують, що в третьому кварталі може істотно зрости валютний ризик (баланс відповідей - 18%). Також можуть збільшитися кредитний і операційний ризики. Однак, на думку респондентів, процентний і ризик ліквідності мають знизитися.

Опитування проводилося з 19 червня по 10 липня 2019 року серед кредитних менеджерів 50 банків, частка яких у загальному обсязі активів банківської системи становить 99%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Темпи експорту зерна на початку 2025/26 МР у 12 разів нижчі, ніж торік

"Київміськбуд" проведе додаткову емісію акцій з 1 жовтня для залучення 2,56 млрд грн

Ціни на первинному ринку житла Одеси у першому півріччі зросли на 19% – "ЛУН"

Сенс Банк компенсує до 1 млн грн ОСББ і ЖБК Львова на проєкти енергозбереження

Ціни на пшеницю у серпні-вересні можуть досягти $230-240 за тонну

Темпи жнив-2025 відстають від минулорічних у 4,3 раза, жнивують 9 областей

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

Вартість проєктів комплексної модернізації з 2016 року збільшилася втричі - до EUR300/кв.м

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА