Інтерфакс-Україна
11:43 31.07.2019

"Укртрансгаз" повідомляє про ліквідацію надзвичайної ситуації на ГТС

2 хв читати
"Укртрансгаз" повідомляє про ліквідацію надзвичайної ситуації на ГТС

АТ "Укртрансгаз" повідомило про ліквідацію надзвичайної ситуації на об'єктах газотранспортної системи (ГТС), яку було оголошено 20 червня, але попереджає про можливе повторення НС уже через місяць.

Як повідомляє в середу прес-служба "Укртрансгазу", відповідне повідомлення компанія надіслала Держслужбі з надзвичайних ситуацій за рішенням комісії з питань надзвичайних ситуацій.

"Вирішити ситуацію вдалось завдяки підписаному договору між "Укртрансгазом" і НАК "Нафтогаз України" на термінову поставку 440 млн кубометрів газу для ВТВ (виробничо-технологічних витрат - ІФ) оператора ГТС загальною вартістю 2,96 млрд грн із відстрочкою платежу ‪до 29 лютого 2020 року", - повідомляє прес-служба "Укртрансгазу" в середу.

Водночас у компанії зазначають, що надзвичайна ситуація може повторитися вже через місяць, оскільки законтрактованого обсягу газу вистачить орієнтовно до початку вересня. "Адже причина її виникнення - критичний фінансовий стан "Укртрансгазу" - залишається не вирішеною і потребує негайного врегулювання з боку НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг - ІФ) та уряду", - йдеться в повідомленні.

В "Укртрансгазі" наголошують, що дефіцит коштів у компанії викликаний встановленням економічно необґрунтованих тарифів та "ігноруванням НКРЕКП несанкціонованих відборів облгазами природного газу з ГТС".

Як повідомлялося, "Укртрансгаз" закуповує газ для власних потреб через систему ProZorro. Однак через штучно занижений тариф і значні обсяги несанкціонованого відбору компанія потрапила у скрутне фінансове становище й накопичила понад 4 млрд грн боргу перед своїми постачальниками, зокрема "Нафтогазом". У зв'язку з цим "Укртрансгаз" не зміг залучити учасників тендерів на кілька своїх закупівель газу в червні.

Державна служба надзвичайних ситуацій (ДСНС) України класифікувала рівень загрози в разі припинення роботи технологічного обладнання об'єктів ГТС як надзвичайну ситуацію техногенного характеру державного рівня.

"Нафтогаз" і "Укртрансгаз" спільно з РНБО працювали над невідкладними заходами щодо забезпечення стабільності роботи української ГТС, але комплексне виправлення ситуації можливе лише за умови повної свободи дій регулятора ринку НКРЕКП.

24 червня голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що НАК не може фінансово підтримати "Укртрансгаз", який перебуває в передбанкрутному стані через накопичені перед ним багатомільярдні борги операторами газорозподільних систем (облгазів). "Нафтогаз" підтримував "Укртрансгаз" скільки міг, і ми є їх найбільшим кредитором. Однак більше такої можливості немає. Ми повинні накопичувати газ у підземних сховищах і самі маємо дефіцит обігових коштів", - сказав Коболєв.

"Укртрансгаз", 100% якого належить НАК "Нафтогаз України", експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Банкіри очікують збереження Нацбанком облікової ставки 15,5% - опитування

Законопроєкт про енергоєвроінтеграцію вкрай важливий для прозорості ринку е/е України та відсіювання недобросовісних гравців – експерт

Ціни на молоко у липні почали підвищуватись завдяки експортному попиту

Кредит ПриватБанку "Нафтогазу" в 4,7 млрд грн є його найбільшим енергокредитом з початку війни та першим для компанії

Україна пропонує Ізраїлю провести засідання комісії з торговельно-економічного співробітництва та відновити політичні консультації між МЗС

Банки вперше з 2024 р. прогнозують покращення якості кредитів

Стартує навчання четвертої групи програми REDpreneurUA

Затверджений новий статут "Укрнафти" передбачає перехід від одноосібного до колегіального виконавчого органу – компанія

НБУ відкликав ліцензії у трьох фінкомпаній і застосував заходи впливу до ще трьох

Банки очікують зростання вкладів населення, їх вартості та строковості у ІІІ кв. 2025 р. – опитування НБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА