19:06 31.07.2019

НБУ згладжуватиме надмірні курсові коливання, але не перешкоджатиме ринковому тренду на зміцнення гривні

2 хв читати
НБУ згладжуватиме надмірні курсові коливання, але не перешкоджатиме ринковому тренду на зміцнення гривні

Національний банк України (НБУ) згладжуватиме різкі курсові коливання, але не перешкоджатиме ринковому тренду на зміцнення курсу гривні, повідомив директор департаменту відкритих ринків центробанку Сергій Пономаренко агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи дискусію в ЗМІ про доцільність значного зміцнення гривні.

"В Україні - плаваючий, а не фіксований курс гривні. В нас немає такої тактики, щоб захищати якусь цифру, припустимо, не дати гривні зміцнитися більше ніж до 25 грн/$1 або не дати гривні ослабнути більше ніж до 30 грн/$1. Тобто, в цьому і є суть політики плаваючого курсу, він змінюється під впливом попиту та пропозиції", - сказав він.

Як зазначив Пономаренко, під час проведення операцій на міжбанківському валютному ринку НБУ продовжує дотримуватися стратегії валютних інтервенцій на 2016-2020 рр., які не впливають на напрям руху курсу гривні, визначений фундаментальними економічними чинниками.

За його словами, курс гривні зміцнюється під впливом ринкових факторів. Насамперед, це зростання інтересу нерезидентів до гривневих ОВДП, сприятлива ситуація на зовнішніх ринках для українського експорту, а також порівняно низькі темпи імпорту та репатріації дивідендів. Сприятлива ситуація на валютному ринку протягом більшої частини цього року, сказав він, дає НБУ можливість поповнювати міжнародні резерви.

"Формування такої "подушки безпеки" буде важливим фактором згладжування значних курсових коливань у майбутні періоди, а також успішного проходження періоду пікових виплат за зовнішнім боргом України протягом 2019-2021 років", - зазначив Пономаренко.

Директор департаменту відкритих ринків НБУ також повідомив, що центробанк у середу купив на міжбанківському валютному ринку близько $170 млн, від початку липня – понад $1 млрд, від початку року – більше ніж $2,5 млрд.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА