Інтерфакс-Україна
20:28 31.07.2019

АМКУ використав недостовірні дані в розслідуванні щодо азотів Ostchem - Group DF

2 хв читати
АМКУ використав недостовірні дані в розслідуванні щодо азотів Ostchem - Group DF

Попередні висновки Антимонопольного комітету України (АМКУ) щодо активів азотної хімії ґрунтуються на недостовірних даних, заявляє Group DF бізнесмена Дмитра Фірташа.

"30 липня АМКУ без слухань, без урахування зауважень зацікавлених сторін і експертних висновків анонсував попередні висновки з розслідування щодо підприємств Group DF і фактично подав їх як остаточні. Ми вважаємо опубліковані АМКУ висновки помилковими, передчасними й упередженими", - йдеться в оприлюдненій у середу заяві групи.

Як наголошують у Group DF, продаж газу здійснювався за ціною його первісної закупівлі, при цьому його ціна була на 25-50% нижчою за рекомендовані НКРЕ цін.

"Зупинення виробництва добрив у березні 2017 року сталося через припинення подання газу газотранспортними підприємствами в березні 2017 року. Формальною причиною зупинення стала наявність незначної поточної заборгованості за транспортування", - пояснюють у групі.

За її інформацією, отриману компаніями групи в 2017 році передоплату розміром 1,7 млрд грн було спрямовано на закупівлю сировини, виплату податків, оплату енергоносіїв, а також на погашення заборгованості з заробітної плати. В момент припинення подання газу підприємства готувалися до нового виробничого циклу.

"Унаслідок припинення подання газу було зірвано плани з виробництва понад 800 тис. тонн азотних добрив у період весняного сезону 2017 року. Й цей обсяг був заміщений імпортом з РФ за монопольно високими цінами", - зазначили в Group DF, при цьому наголосивши: в період із січня по травень 2017 року група вживала заходів щодо відновлення виробництва.

У Group DF також заявили, що підприємства на 80% погасили заборгованість за отриманими в 2016-2017 рр. передоплатами.

"Group DF розцінює дії комітету як спробу адміністративного перерозподілу власності та порушення корпоративних прав групи", - йдеться в документі.

Як повідомлялося, АМКУ 1 серпня 2019 року планує розглянути справу про зловживання монопольним становищем ПАТ "Азот", ПАТ "Сєверодонецьке об'єднання "Азот", ПАТ "Рівнеазот" і ТОВ "НФ Трейдінг Україна" на ринку первинної реалізації мінеральних азотних добрив.

Екс-державний уповноважений АМКУ Агія Загребельська, яка оспорює своє звільнення у Верховному Суді, допускає можливість примусового поділу активів азотної хімії Group DF.

Активи азотної хімії Group DF консолідує група Ostchem, до якої входять підприємства з виробництва азотних добрив ПАТ "Азот" (Черкаси), ПАТ "Рівнеазот", ПрАТ "Сєверодонецьке об'єднання "Азот" (Луганська обл.) і ПрАТ "Концерн Стирол" (Донецька обл., контроль над цим підприємством втрачено через окупацію частини Донбасу).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Законопроєкт про ліквідацію партизації на місцевих виборах у малих громадах внесений в Раду

Мінфін у III кв.-2025 тричі запропонує доларові ОВДП і раз - у євро зі збільшеним до 1,5 року терміном обігу

Перевірку доброчесності та відповідності голови та членів НКЦПФР продовжено на місяць - програма з МВФ

Шмигаль обговорив з генсеком ОЕСР реформи в Україні

Схід порожніх вантажних вагонів на Рівненщині вплинув на рух пасажирських поїздів – "Укрзалізниця"

Офіційний курс євро до гривні вперше досяг майже 49,41 грн/EUR1

Тарифи на газ та електрику для населення становлять половину ринкових – МВФ

Бізнес вкотре закликав Кабмін не посилювати навантаження на надрокористувачів

Україна зобов’язалася своєчасно сформувати повний склад НКРЕКП – МВФ

"ДТЕК" за червень відновив електропостачання 443 тис. абонентів у чотирьох областях та Києві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА