20:17 07.08.2019

Функція захисту прав споживачів фінансових послуг запрацює в НБУ на початку 2020 року

2 хв читати
Функція захисту прав споживачів фінансових послуг запрацює в НБУ на початку 2020 року

Повноцінно функція захисту прав споживачів має запрацювати в Національному банку України (НБУ) на початку 2020 року.

Як повідомляється в прес-релізі НБУ з посиланням на голову центробанку Якова Смолія, про це йшлося 6 серпня під час круглого столу в НБУ з представниками фінансового сектора з обговорення концепції захисту прав споживачів фінансових послуг, яку було запропоновано для громадського обговорення в червні цього року.

Відкриваючи захід, Смолій зазначив, що для підвищення рівня фінансової інклюзії регулятор бере на себе ініціативу у побудові дієвої системи захисту прав споживачів фінансових послуг.

"Фінансовий сектор потребує ефективного механізму захисту прав клієнтів банків ... Для комплексного здійснення цієї функції ми створили новий підрозділ у Національному банку – управління захисту прав споживачів фінансових послуг, яке опікуватиметься захистом прав клієнтів і працюватиме над розвитком клієнтоорієнтованого регулювання", - сказав він.

Під час круглого столу представники НБУ звернули увагу на основні порушення під час надання фінансових послуг клієнтам, зокрема: нав'язування послуг третіх осіб, оманливий розрахунок відсоткової ставки (приховування тарифів та комісій), неправдива реклама.

"Оманлива реклама та приховані комісії у короткостроковій перспективі дозволяють банкам отримати прибуток, проте у довгостроковій руйнують довіру населення до банківської системи. Така ситуація не сприяє зростанню економіки та відновленню кредитування. Саме тому ми плануємо встановити вимоги до розкриття інформації банками на їхніх сайтах та у рекламі", - зазначила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Начальник управління захисту прав споживачів фінансових послуг Ольга Лобайчук повідомила учасникам фінсектора, що коментарі та зауваження оприлюдненої концепції захисту прав споживачів прийматимуться до 15 серпня 2019 року. Планується, що доопрацьовані проекти документів з урахуванням зауважень буде затверджено до кінця вересня поточного року, після чого в учасників ринку буде три місяці для додаткового налаштування веб-сайтів і зміни своїх маркетингових матеріалів.

"Після ухвалення концепції фінансові установи будуть зобов’язані розкривати на веб-сайтах та у своїй рекламі достовірну інформацію про власні продукти та попереджати клієнта про можливі ризики. Також вони повинні будуть забезпечити роботу зручних інструментів для порівняння вартості своїх послуг (калькулятор, приклади). Національний банк зі свого боку надасть фінустановам рекомендації щодо порядку розгляду звернень громадян та здійснюватиме нагляд за дотриманням вимог законодавства на основі аналізу їхніх звернень", - додала вона.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Wizz Air у 2019 році має намір перевезти на рейсах до/з України майже 2,4 млн пасажирів

Wizz Air в 2019г намерена перевезти на рейсах в/из Украины около 2,4 млн пассажиров

"Танк Транс" оголосив про припинення діяльності

Кабмін встановив 2% мита на імпорт електроенергії з Російської Федерації - Герус

Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження щодо анулювання ліцензії NewsOne

Герус прогнозує реєстрацію законопроекту про НКРЕКП і призначення нових членів регулятора до листопада

Мінекономіки розглядає можливість відтермінування і видачі грантів під час купівлі державних с/г земель - Милованов

Герус пропонує приватизувати "Центренерго" разом із держшахтами

Мінсоцполітики України під час перевірки виявило порушення на 32 млн грн у наданні соцдопомоги малозабезпеченим

Україна може отримати макрофінансову допомогу ЄС до кінця 2019 року - Маркарова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА