14:19 08.08.2019

Виготовлено експериментальну горілку "Атомік" із чорнобильської води та пшениці - ДАЗВ

2 хв читати
Виготовлено експериментальну горілку "Атомік" із чорнобильської води та пшениці - ДАЗВ

Команда вчених із Великої Британії та України виготовила експериментальний радіоактивно безпечний алкоголь із чорнобильської води та пшениці з використанням традиційної методики homemade під брендом "Атомік", наголошується в повідомленні на сайті Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) у четвер.

"Для виготовлення експериментальної партії "Атомік" використовувалась вода з Чорнобильських свердловин. Дистильований алкоголь розводили з мінеральною водою із глибокого водоносного шару в місті Чорнобиль, який має схожий хімічний склад із ґрунтовими водами регіону Шампань у Франції. У воді не було виявлено радіоактивного забруднення", - йдеться в повідомленні.

Експериментальний алкоголь було презентовано у Великій Британії, повідомляється в прес-релізі. У планах дослідників - налагодити виробництво горілки і повертати 75% прибутку громаді постраждалих від аварії на ЧАЕС регіонів.

"Ми не плануємо вирощувати зерно у зоні відчуження у промислових масштабах, оскільки там зараз заповідник дикої природи. Натомість ми хочемо працювати у зоні обов’язкового відселення, де рівні забруднення значно нижчі і де все ще проживають люди. Ми прагнемо зробити високоцінний продукт для підтримки економічного розвитку цих територій", - посилається прес-служба ДАЗВ на професора Джима Сміта з університету Портсмута.

За інформацією Держагентства, наразі створюється соціальне підприємство "Чорнобильська алкогольна компанія", яке в майбутньому вироблятиме і продаватиме горілку "Атомік".

"Для старту виробництва потрібно вирішити низку юридичних питань, після чого вчені сподіваються розпочати невелике експериментальне виробництво", - зазначили у ДАЗВ.

"Атомік" було розроблено в рамках проекту, який фінансує Рада з досліджень природного середовища Великої Британії (NERC). Мета проекту - з'ясувати, чи можна безпечно використовувати частину занедбаних після аварії на ЧАЕС земель для вирощування сільськогосподарських культур і коли саме.

Після трьох років вивчення міграції радіонуклідів із ґрунту зони відчуження в сільгоспкультури, вирощені на цій території, вчені дійшли висновку, що в чорнобильській зоні можна створити чистий і радіаційно безпечний продукт. В експериментальних зразках, вирощених у рамках проекту, вони виявили незначне перевищення допустимої концентрації (20 Бк/кг) стронцію-90. Але оскільки в процесі виготовлення алкоголю кількість "домішок" у зерні зазвичай зменшується, то в готовому напої вони змогли виявити лише природний радіонуклід вуглець-14. Концентрація вуглецю-14 була не вищою, ніж у будь-якому іншому алкогольному напої.

Дослідники наголошують, що сьогодні в зоні обов'язкового відселення є території, які можна використовувати для безпечного вирощування сільгоспкультур, якщо робити це під радіоекологічним контролем.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У "Донецьксталі" сподіваються спільно з "Метінвестом" вивести шахти на новий безпечний і високотехнологічний рівень

Радник президента США намагається запобігти купівлі Китаєм української "Мотор Січі"

Трамп у вересні і жовтні посилить мита на китайські товари

Зростання ВВП України в 2019-2020гг не перевищить 3%

Трамп пообіцяв відповісти на введення Китаєм мит для американських товарів

Україна і Світовий банк найближчими роками мають вийти на інший рівень співпраці - Гончарук за підсумками зустрічі з президентом СБ Мальпасо

Суд повернув ФГВФО майно вартістю понад 100 млн грн, незаконно виведене з неплатоспроможного "ВТБ Банку", - СБУ

НКЦПФР розпочала діалог з профучасниками із залученням членів команди Зеленського

Частка безготівкових розрахунків в Україні в I пів.-2019 сягнула 49,4%

Суд залишив у силі низькі тарифи "Укренерго" для заводів Коломойського

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА