Інтерфакс-Україна
10:43 12.08.2019

Коболєв вітає підтримку Зеленським законопроекту про концесію

2 хв читати
Коболєв вітає підтримку Зеленським законопроекту про концесію

Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв схвалює підтримку президентом України Володимиром Зеленським законопроекту про концесію, який дасть можливість передати управління газотранспортною системою країни (ГТС) в управління консорціуму міжнародних компаній.

"Президент у Туреччині дав дуже важливий сигнал, повідомивши, що вже цієї осені буде ухвалено закон про концесію, який спростить співпрацю держави з приватним бізнесом. Це означає, що один із головних варіантів функціонування нашої ГТС після відділення оператора стає більш імовірним", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

"Ми неодноразово говорили про перспективність передання управління нашої ГТС консорціуму з міжнародних компаній, особливо якщо "Газпром" займе неконструктивну позицію на переговорах щодо транзиту. Сьогодні ми бачимо, що росіяни налаштовані відкласти початок переговорів, щоб із настанням холодів вдатися до шантажу й викручування рук", - додав Коболєв.

Як повідомлялося, відділення незалежного оператора ГТС заплановано з 1 січня 2020 року. "Нафтогаз" планує здійснити анбандлінг за моделлю ISO (Independent System Operator), яка забезпечує захист інтересів України в рамках арбітражу проти "Газпрому" на $12 млрд. ISO, на відміну від моделі OU (Ownership unbundling), на якій наполягає Кабінет Міністрів, не потребує приватизації ГТС України.

Для активізації процесу анбандлінгу та передання газотранспортної системи в управління незалежному операторові Верховна Рада має ухвалити в другому читанні законопроект "Про концесію".

Навесні 2019 року НАК "Нафтогаз України", АТ "Укртрансгаз" і ПАТ "Магістральні газопроводи України" (МГУ) підписали угоду про створення спільної робочої групи з п'ятьма провідними європейськими операторами, зацікавленими в підтримці процесу анбандлінгу й подальшій участі в управлінні українською ГТС. До робочої групи входять GRTgaz S.A. (Франція), N.V. Nederlandse Gasunie (Нідерланди), Snam S.p.A. (Італія), Eustream a.s. (Словаччина) і Fluxys S.A. (Бельгія).

Пропускна спроможність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, зокрема до країн Європи - 142,5 млрд куб. м, до Молдови - 3,5 млрд куб. м.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Аграрії засіяли 76% ярих зернових та зернобобових від плану та наздогнали минулорічний показник за площею

ТППУ ініціює запровадження ефективного страхування військових ризиків для інвесторів та експортерів

Ощадбанк у IV кв.-2024 сформував консорціум з Укргазбанком та ПУМБ для кредиту 2,8 млрд грн ОПК під держгарантію

"Ліси України" в 2025р. передбачили на централізовані закупівлі 3,1 млрд грн

Середня зарплата серед вакансій в Україні зростає на 500 грн третій місяць поспіль

Україна та ЄС ще не розпочали переговори щодо торгівлі за ст.29 DCFTA – Стефанішина

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА