Інтерфакс-Україна
19:04 13.08.2019

"ArcelorMittal Кривий Ріг" відвідав спостерігач спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з питань економічної та екологічної безпеки

3 хв читати
"ArcelorMittal Кривий Ріг" відвідав спостерігач спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з питань економічної та екологічної безпеки

Криворізький гірничо-металургійний комбінат ПАТ "ArcelorMittal Кривий Ріг" ("АМКР", Дніпропетровська обл.) у понеділок відвідав нещодавно призначений координатором ОБСЄ з питань економічної та екологічної безпеки в Дніпропетровській, Запорізькій і Кіровоградській областях Стівен Дуглас для збору інформації про екологічну безпеку в регіоні.

Як повідомляється в прес-релізі "АМКР" у вівторок, це перший візит представника спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на підприємство. Дуглас зустрівся з керівництвом меткомбінату - директором департаменту з охорони навколишнього середовища Ліаною Максименко, головним юрисконсультом підприємства Артемом Філіп'євим, менеджером із контролю інвестицій департаменту з інжинірингу та інвестицій Андрієм Мареничевим.

"Представники "ArcelorMittal Кривий Ріг" розповіли про інвестиції в розвиток підприємства, екологічну програму й етапи її реалізації, результати, яких вдалося досягти з моменту приватизації комбінату, й подальші кроки модернізації. Крім цього, Стівен Дуглас відвідав три екологічні лабораторії департаменту з охорони навколишнього середовища: лабораторію з охорони атмосферного повітря, лабораторію з аналітичного контролю і моніторингу вод, а також лабораторію, де визначаються масові концентрації забруднювальних речовин у промислових викидах, атмосферному повітрі та воді за допомогою сучасного високочутливого методу атомно-емісійної спектрометрії", - зазначається в прес-релізі,

За словами головного юрисконсульта "АМКР" Артема Філіп'єва, після приватизації підприємства компанія ArcelorMittal інвестувала $9,2 млрд у модернізацію виробництва (з урахуванням вартості активу).

"На момент купівлі жоден виробничий агрегат не відповідав вимогам екостандартів України, не кажучи вже про європейські нормативи. За ці 13 років багато в чому вдалося замінити застаріле обладнання на сучасне, екологічно чисте. Однак перебудувати комбінат за один день неможливо. Зміни потребують часу. Компанія ухвалила рішення інвестувати ще $1,8 млрд у модернізацію виробництва в найближчі п'ять років, що дасть змогу скоротити викиди в атмосферу на 50-55%", - сказав Філіп'єв, якого цитує прес-служба.

Як повідомлялося, співробітники Служби безпеки України 20 липня провели обшуки на ПАТ "ArcelorMittal Кривий Ріг". Вони також заблокували проект введення в дію машини безперервного лиття заготовок (МБЛЗ) №3, вартість якої разом із МБЛЗ №2, що вже проходить гарячі випробування, становить $140-150 млн.

Цьому передувало те, що президент України Володимир Зеленський, уродженець Кривого Рогу, розкритикував підприємство за невиконання вчасно зобов'язання щодо поліпшення екологічної ситуації в регіоні й закликав надати адресну фінансову підтримку особам, які постраждали від шкідливих викидів в атмосферу. Через кілька днів, 17 липня, стало відомо, що СБУ порушила кримінальне провадження стосовно "АМКР" за ст. 441 Кримінального кодексу України - "екоцид", яка передбачає позбавлення волі на термін від восьми до 15 років.

В. о. глави СБУ Іван Баканов напередодні обвинуватив менеджмент "АМКР" у недбалому використанні інвестицій Лакшмі Міттала. "Я упевнений, що Лакшмі Міттал, який є потужним міжнародним інвестором, намагаючись здійснити цю інвестицію... не планував зробити нічого поганого. Але той менеджмент, який працює на підприємстві, недбало ставився до своїх обов'язків. І тому має бути відповідним чином як мінімум дисциплінарно покараний", - сказав Баканов.

"ArcelorMittal Кривий Ріг" заперечує обвинувачення на свою адресу з боку СБУ і заявляє про збитки в $1 млн за підсумками цього місяця через вимушену зупинку пусконалагоджувальних робіт на машині безперервного лиття заготовок №3 після обшуку СБУ 20 липня.

"ArcelorMittal Кривий Ріг" - найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема арматури та катанки.

ArcelorMittal володіє в Україні найбільшим гірничо-металургійним комбінатом "ArcelorMittal Кривий Ріг" і низкою малих компаній, зокрема ПАТ "ArcelorMittal Берислав".

Корпорація Mittal Steel придбала 93,02% акцій ВАТ "Криворіжсталь" на відкритому конкурсі 24 жовтня 2005 року за 24,2 млрд грн за стартової ціни 10 млрд грн, після чого меткомбінат перейменували в "Mittal Steel Кривий Ріг", пізніше - в "ArcelorMittal Кривий Ріг".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА