Інтерфакс-Україна
15:15 14.08.2019

Кабмін вніс зміни до механізму ПСО на ринку е/е

2 хв читати
Кабмін вніс зміни до механізму ПСО на ринку е/е

Кабінет Міністрів у середу вніс зміни до механізму функціонування спеціальних публічних обов'язків (ПСО) на ринку електричної енергії.

Відповідне рішення проголосовано за скороченою процедурою.

Спочатку проект змін ПСО не було внесено до порядку денного засідання уряду на цей день. Про намір Кабміну ухвалити відповідне рішення стало відомо з виступу міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика. Він заявив: зокрема, в середу буде внесено зміни до механізму ПСО, які дадуть змогу знизити вартість е/е для великих промислових споживачів.

У свою чергу представник президента в Кабміні Андрій Герус, коментуючи під час засідання це рішення, зазначив, що його було внесено до порядку денного (як п. 4.52) з голосу та без попередньої публікації для громадського обговорення.

Крім того, він акцентував увагу, що, відповідно до закону "Про ринок електричної енергії", постанови про ПСО мають бути направлені на розгляд уряду регулятором - Національною комісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

"Те, що мені повідомили з НКРЕКУ, - вони категорично проти такої версії ПСО, оскільки необхідно думати не тільки про великі підприємства, а й про середні/дрібні підприємства, водоканали", - сказав Герус.

З огляду на це представник президента звернувся до уряду з проханням перенести розгляд і ухвалення цього питання. Однак п. 4.52 було серед інших озвучено до прийняття за скороченою процедурою з доопрацюванням відповідно до законодавства.

Які саме зміни було внесено до механізму функціонування ПСО, поки що невідомо.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Представник України в МВФ очікує EUR100 млрд репараційного кредиту на військові потреби і EUR40 млрд у бюджет

Банки фіксують найвищий з 2015 р. приріст кредитування у гривні й планують пом’якшення умов — опитування НБУ

Більшість банкірів очікують збереження Нацбанком ставки 15,5%, деякі допускають зниження до 15%

АМКУ закрив справу проти ПриватБанку на ринку еквайрингових послуг за відсутності порушень

Наглядову раду Сенс Банку очолив ексфіндиректор "Укрфінжитло" Гладишенко

Атаки РФ на енергетику призвели до перебоїв у роботі активів "Метінвесту" та зниження операційної ефективності

Українські акції та євробонди подешевшали після новин про відтермінування американсько-російських переговорів

ЄІБ надає понад EUR46 млн на підтримку українських міст

Банківська система в деяких містах переходить на режим роботи Power Banking

ПриватБанк піднявся на 37-ме місце серед найбільших еквайрів світу – Nilson Report

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА