Інтерфакс-Україна
20:45 14.08.2019

Рішення Кабміну щодо постачання газу для Луганської ТЕС за зниженою ціною коштуватиме "Нафтогазу" і держбюджету 100-300 млн грн щомісяця

2 хв читати
Рішення Кабміну щодо постачання газу для Луганської ТЕС за зниженою ціною коштуватиме "Нафтогазу" і держбюджету 100-300 млн грн щомісяця

Постачання НАК "Нафтогаз України" природного газу для Луганської ТЕС ("ДТЕК Східенерго") на затверджених Кабінетом Міністрів умовах щомісяця завдаватиме держкомпанії збитків від 120 до 300 млн грн, заявили в НАК.

"Виконання урядового рішення тільки в серпні спричинить збитки для "Нафтогазу" розміром понад 120 млн грн на місяць. У разі продовження ситуації в зимовий період із зростанням ринкових цін і обсягів споживання сума збитку сягатиме 250-300 млн грн щомісяця", - наголошується в прес-релізі компанії.

У "Нафтогазі" вважають рішення уряду дискримінаційним (стосовно інших ТЕС), що підриває ринкові умови функціонування енергоринку, а також вбачають у ньому прецедент прямого втручання держави у відносини між суб'єктами господарювання.

Як повідомлялося, уряд 14 серпня з метою запобігання надзвичайній ситуації на Луганській ТЕС ("ДТЕК Східенерго"), розташованій у "відокремленому" острові, зобов'язав НАК "Нафтогаз України" постачати газ для станції за ціною 2,895 тис. грн (тут і далі - без урахування ПДВ, тарифу на транспортування і розподілу) за 1 тис. куб м. за даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, середня митна вартість імпортованого газу в липні становила 4,812 тис. грн/тис. куб м. На Українській енергетичній біржі в липні (з поставкою в серпні) газ продавався за ціною 4,654 тис. грн/тис. куб. м. У свою чергу "Нафтогаз" у липні пропонував на серпень на умовах передоплати газ для промисловості за ціною 4,640 грн/тис. куб. м.

Раніше повідомлялося, що Луганська ТЕС 29 липня 2019 року через дефіцит вугілля знову перейшла на спалювання природного газу (що економічно вкрай невигідно).

Постачання вугілля на ТЕС із квітня 2017 року здійснюються з активу "ДТЕК" у РФ - шахтоуправління "Обухівська" (Ростовська обл.), оскільки станція може отримувати вугілля залізницею лише з російської території. Залізничних під'їздів до Луганської ТЕС контрольованою українською владою територією немає.

У жовтні 2018 року постала ситуація, за якої Російська залізниця перестала підтверджувати відвантаження вугілля на адресу Луганської ТЕС через невидачу квот на постачання. Станція змушена була перейти на спалювання газу. Ця ситуація вирішилася в середині листопада 2018 року після відновлення постачань антрациту з ШУ "Обухівська".

Наразі з об'єднаної енергосистеми України ланцюгом повітряних ліній 110 кВ можна забезпечити для області лише 60 МВт. У разі зупинення Луганської ТЕС на контрольованій території Луганської області виникне дефіцит потужності в 180-220 МВт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ не став продовжувати адмінобмеження P2P переказів 150 тис. грн завдяки жорсткішим самообмеженням ринку

Мінагрополітики розглядає варіанти компенсацій прифронтовим аграріям відміни 30% знижки у перевезенні зерна залізницею

Мінфін понизив ставку потенційних 3,5-річних бенчмарк-ОВДП до 15-15,5% річних

Глава UBS став найбільш високооплачуваним CEO у найбільших банках континентальної Європи у 2024 р.

ПУМБ і "Тімак Агро Україна" оновили програму кредитування добрив під врожай 2025р.

"Агротрейд" почав посівну камапнію-2025 з висіву гірчиці на 600 га

Газовидобувники просять знизити вимоги до якості газу для відновлення після руйнувань внаслідок атак РФ

Заповнюваність готелів у Києві зросла до 42% за підсумками 2024р. - Hotel Matrix

ФГВФО міг би взяти у роботу портфель "поганих кредитів" держбанків – директорка-розпорядниця

ФГВФО прагне до поствоєнної гарантованої суми відшкодування EUR100 тис. та поширення гарантування на юросіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА