20:45 14.08.2019

Рішення Кабміну щодо постачання газу для Луганської ТЕС за зниженою ціною коштуватиме "Нафтогазу" і держбюджету 100-300 млн грн щомісяця

2 хв читати
Рішення Кабміну щодо постачання газу для Луганської ТЕС за зниженою ціною коштуватиме "Нафтогазу" і держбюджету 100-300 млн грн щомісяця

Постачання НАК "Нафтогаз України" природного газу для Луганської ТЕС ("ДТЕК Східенерго") на затверджених Кабінетом Міністрів умовах щомісяця завдаватиме держкомпанії збитків від 120 до 300 млн грн, заявили в НАК.

"Виконання урядового рішення тільки в серпні спричинить збитки для "Нафтогазу" розміром понад 120 млн грн на місяць. У разі продовження ситуації в зимовий період із зростанням ринкових цін і обсягів споживання сума збитку сягатиме 250-300 млн грн щомісяця", - наголошується в прес-релізі компанії.

У "Нафтогазі" вважають рішення уряду дискримінаційним (стосовно інших ТЕС), що підриває ринкові умови функціонування енергоринку, а також вбачають у ньому прецедент прямого втручання держави у відносини між суб'єктами господарювання.

Як повідомлялося, уряд 14 серпня з метою запобігання надзвичайній ситуації на Луганській ТЕС ("ДТЕК Східенерго"), розташованій у "відокремленому" острові, зобов'язав НАК "Нафтогаз України" постачати газ для станції за ціною 2,895 тис. грн (тут і далі - без урахування ПДВ, тарифу на транспортування і розподілу) за 1 тис. куб м. за даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, середня митна вартість імпортованого газу в липні становила 4,812 тис. грн/тис. куб м. На Українській енергетичній біржі в липні (з поставкою в серпні) газ продавався за ціною 4,654 тис. грн/тис. куб. м. У свою чергу "Нафтогаз" у липні пропонував на серпень на умовах передоплати газ для промисловості за ціною 4,640 грн/тис. куб. м.

Раніше повідомлялося, що Луганська ТЕС 29 липня 2019 року через дефіцит вугілля знову перейшла на спалювання природного газу (що економічно вкрай невигідно).

Постачання вугілля на ТЕС із квітня 2017 року здійснюються з активу "ДТЕК" у РФ - шахтоуправління "Обухівська" (Ростовська обл.), оскільки станція може отримувати вугілля залізницею лише з російської території. Залізничних під'їздів до Луганської ТЕС контрольованою українською владою територією немає.

У жовтні 2018 року постала ситуація, за якої Російська залізниця перестала підтверджувати відвантаження вугілля на адресу Луганської ТЕС через невидачу квот на постачання. Станція змушена була перейти на спалювання газу. Ця ситуація вирішилася в середині листопада 2018 року після відновлення постачань антрациту з ШУ "Обухівська".

Наразі з об'єднаної енергосистеми України ланцюгом повітряних ліній 110 кВ можна забезпечити для області лише 60 МВт. У разі зупинення Луганської ТЕС на контрольованій території Луганської області виникне дефіцит потужності в 180-220 МВт.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Кернел" оголосив про розміщення євробондів на $ 300 млн зі ставкою купона 6,5%

Милованов назвав ситуацію із зупинкою тютюнового заводу BAT шантажем держави виробником

Корпорація "Богдан" заперечує звинувачення у завищенні ціни "Богдан-63172", вважає ситуацію загрозливою для виконання ДОЗ

"Метінвест" залучив близько $ 350 млн за підсумками угоди щодо часткового викупу євробондів-2023 і випуску нових облігацій

Депутати "Слуги народу" внесли оновлений законопроект "Про деривативи та фінансові ринки"

Болгарія бореться за новий завод Volkswagen, готова збільшити обсяг субсидій

Влада і бізнес співпрацюватимуть з питань впровадження блокчейн-технологій і регулювання ринку віртуальних активів

Дефіцит загального фонду держбюджету за 9 міс. сягнув 25,8 млрд грн - Мінфін

Місія МВФ незабаром повернеться в Україну - директор європейського департаменту МВФ

Верховна Рада ухвалила у першому читанні проект державного бюджету на 2020 рік

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА