14:30 15.08.2019

"Нафтогаз" відмовився від ідеї поділу "Укрнафти" - Вітренко

1 хв читати
"Нафтогаз" відмовився від ідеї поділу "Укрнафти" - Вітренко

НАК "Нафтогаз України" відмовився від ідеї поділу активів ПАТ "Укрнафта", повідомив виконавчий директор групи Юрій Вітренко.

"Наразі ідея поділу "Укрнафти" між її акціонерами вже неактуальна", - сказав він в інтерв'ю виданню "Економічна правда".

За його словами, український уряд не підтвердив готовності сприяти реалізації цієї пропозиції.

"Стало очевидним, що поділ не вирішить усіх проблем. Є ще проблема "Укртатнафти". Це єдиний НПЗ у країні, тобто проблема вертикальної інтеграції. Плюс є проблема старих боргів за газ, який "Укрнафта" видобула, поставила в систему "Укртрансгазу" й не отримала за нього ні копійки", - пояснив Вітренко.

Як повідомлялося, "Нафтогаз" запропонував розділити активи "Укрнафти" з метою погашення боргів компанії перед держбюджетом. Поділ активів "Укрнафти" передбачалося здійснити в три етапи: класифікація активів "Укрнафти" на кластери - "газовий" (видобуток газу), "нафтовий" (видобуток, переробка нафти та продаж нафтопродуктів) і "інфраструктурний" (трубопроводи); здійснення незалежної оцінки вартості кожного з кластерів; викуп окремих кластерів акціонерами "Укрнафти" з погашенням за рахунок отриманих коштів боргів "Укрнафти" перед бюджетом.

"Укрнафта" є найбільшою нафтовидобувною компанією країни. НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов'язаних із колишніми акціонерами ПриватБанку, - близько 42% акцій.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА