08:39 17.08.2019

"Астарта" в I півріччі скоротила чистий прибуток на 18,7%

3 хв читати
"Астарта" в I півріччі скоротила чистий прибуток на 18,7%

Чистий прибуток агрохолдингу "Астарта", найбільшого українського виробника цукру, за перше півріччя 2019 року склав EUR30,27 млн, що на 18,7% менше аналогічного періоду минулого року.

Згідно зі звітом компанії на Варшавській фондовій біржі, її консолідований виторг за січень-червень цього року зріс на 30,2% - до EUR227,96 млн, що обумовлено зростанням сільськогосподарського сегмента (за звітний період його частка в загальній виручці склала 47%).

Компанія зазначає, що в звітному періоді виручка в сегменті сільськогосподарського виробництва зросла в 2,1 рази - до EUR106,23 млн. Зокрема, "Астарта" отримала вигоду від зростання цін на кукурудзу, збільшивши обсяг її продажів у першому півріччі 2019 року майже в три рази. Експорт всього зерна досяг 95% від загального обсягу (525 тис. тонн) проти 80% в першому півріччі 2018 року.

Цукровий сегмент згенерував виручку EUR55,32 млн, що на 18% нижче показника за січень-червень 2018 року, або 24% загальної виручки. Зокрема, "Астарта" скоротила виробництво і продаж цукру на тлі зниження цін. Експорт цукру склав 14 тис. тонн або 9% від загального обсягу.

Сегмент соєвих продуктів наростив виручку на 15,8% - до EUR45,98 млн або 20% загальної виручки, що обумовлено зростанням обсягу продажів, який компенсував зниження цін. Експортні продажі в цьому сегменті зросли з 75% до 87% (110 тис. тонн).

Доходи сегмента молочного тваринництва при більш сприятливих цінах на продукцію зросли на 14,3% - до EUR16,75 млн або 14% загальної виручки.

Валовий прибуток компанії в першому півріччі 2019 року збільшився на 0,5% - до EUR68,73 млн, операційний прибуток скоротився на 7% - до EUR37,99 млн. Показник EBITDA компанії за звітний період зріс на 6,3% - до EUR63, 62 млн.

"У першому півріччі 2019 року компанія сконцентрувалася на збільшенні операційного грошового потоку і продажах запасів. Це дозволило компанії зменшити кредитне навантаження, виплативши боргові зобов'язання на EUR49 млн, і зміцнити фінансове становище. Станом на 30 червня 2019 року компанія порушила певні фінансові умови в низці банківських кредитів, проте керівництво вважає, що банки не будуть вимагати прискореного погашення кредитів", - наголошується в звіті.

"Астарта" до кінця звітного періоду завершила збирання зернових культур, зібравши 263 тис. тонн, що на 5% вище показника минулого року і запустила свій найбільший елеватор потужністю 120 тис. тонн в Полтавській області, чим завершила п'ятирічну інвестиційну програму семи елеваторів загальною потужністю 550 тис. тонн в Полтавській, Вінницькій і Хмельницькій областях.

Крім того, компанія в червні 2019 завершила операцію з придбання ТОВ Сільськогосподарська компанія "Ярославська" з метою розширення земельного банку. У березні 2019 року ТОВ "Савинці Агро" об'єдналося з ТОВ "Агросвіт Савинці". У квітні 2019 року ТОВ "Агрокомпанію "Миргородську" було об'єднано з ТОВ "Агрокомпанія "Астарта Прихоролля".

ТОВ "Добробут" і ТОВ "Почайна-Нерухомість" станом на 30 червня 2019 року ліквідовано, ТОВ "Агрокомпанія "Лан" - на стадії ліквідації. Група в звітному періоді продала ТОВ "Агротехніка Кобеляки".

"Астарта" - вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який здійснює діяльність у восьми областях України. До його складу входять вісім цукрових заводів, агрогосподарства із земельним банком 243 тис. га і молочні ферми з 25 тис. голів великої рогатої худоби, сім елеваторів, біогазовий комплекс і завод з переробки сої в Полтавській області (ТОВ "Глобинський переробний завод").

"Астарта" після трьох років прибуткової роботи в 2018 році отримала чистий збиток EUR21,11 млн. Її виручка в минулому році скоротилася на 18,8% - до EUR372,22 млн, а EBITDA - в 2,1 рази, до EUR56,87 млн.

 

 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Європа може прийняти запуск "Північного потоку-2" без сертифікації

Для транспортування додаткових обсягів через ГТС України на спецумовах знадобиться спільна робота регулятора, ОГТСУ і "Нафтогазу" - Зеркаль

Фонд соціального страхування України компенсував заробіток медпрацівникам на самоізоляції на 27 млн грн

Наказ Мінкультури про межі та режими використання території історичних ареалів Києва містить лазівки для забудовників - думка

Запитуваний Молдовою як допомога України обсяг газу становить 15 млн куб. м - голова енергокомітету Ради

Рада може ухвалити поправки до регламенту для уникнення затягування бюджетного процесу надалі - голова комітету

АПЕ пропонує вирішити проблему газопостачання бюджетників за рахунок механізму балансуючої групи газопостачальників із ГК "Нафтогаз Трейдинг"

Apple залишається найдорожчим брендом у світі 9-й рік поспіль

Є високі ризики повного припинення поставок російського газу в Молдову після 1 листопада

Населенню, ТКЕ і низці інших споживачів постачання газу буде забезпечено до кінця опалювального сезону без права відключення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА