Економіка

Радник президента США намагається запобігти купівлі Китаєм української "Мотор Січі"

Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон намагається запобігти майбутній купівлі Китаєм української аерокосмічної компанії "Мотор Січ", пише американська газета The Wall Street Journal з посиланням на високопоставлених чиновників адміністрації США.

За інформацією видання, у Вашингтоні вважають, що ця угода дасть Пекіну важливі оборонні технології, і залучення Болтона до цього питання свідчить про значення цієї угоди для для національної безпеки США.

Як повідомляють ЗМІ, наступного тижня Болтон відвідає Київ, де планує зустріч з керівництвом "Мотор Січ".

Як повідомлялося, 7 червня цього року в АМКУ було подано спільну заяву від імені держави Україна в особі "Укроборонпрому" та китайських Skyrizon і Xinwei на концентрацію відповідно понад 25% і 50% акцій "Мотор Січі" з метою спільного управління та контролю над підприємством. Згодом 19 червня підписано основний пакет договорів, який набуде чинності автоматично на основі позитивного рішення антимонопольного відомства, якому його також передано для вивчення, зазначило джерело.

АМКУ на початку липня повідомив про відкриття справи щодо цієї концентрації для її поглибленого дослідження і прийому зауважень та пропозицій до 22 липня, проте остаточного рішення відомства наразі немає.

ПАТ "Мотор Січ" - один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію до понад 100 країн світу.

За підсумками 2018 року підприємство знизило чистий прибуток у 2,1 раза - до 1 млрд 856,81 млн грн, виручку - на 18,5%, до 12 млрд 239,69 млн грн.

У першому півріччі 2019 року "Мотор Січ" отримало чистий збиток 425,75 млн грн, тоді як аналогічний період 2018 року завершило з чистим прибутком у 902,19 млн грн. Чистий дохід знизився на 29,4% порівняно з аналогічним періодом 2018 року - до 4 млрд 102,36 млн грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ