13:59 28.08.2019

"Укренерго" подало в арбітраж позов проти РФ за кримські активи

2 хв читати
"Укренерго" подало в арбітраж позов проти РФ за кримські активи

ПрАТ "Національна енергетична компанія "Укренерго" 27 серпня повідомило РФ про передачу в арбітраж вимог у спорі щодо незаконного захоплення своїх інфраструктурних об'єктів на території Криму.

Згідно з повідомленням НЕК, наступним кроком буде формування складу арбітражного трибуналу для розгляду спору.

"Укренерго" вимагає компенсації за порушення Росією угоди між Кабінетом Міністрів України та урядом РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій від 1998 року. До вимог також входить компенсація шкоди від незаконної експропріації інвестицій "Укренерго" в Криму та порушення зобов'язання гарантувати повний та безумовний правовий захист", - йдеться в повідомленні.

У НЕК нагадали, що у квітні 2018 року найвищим посадовим особам РФ було вручено офіційні письмові повідомлення "Укренерго" про інвестиційний спір у рамках двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між Росією та Україною. Їхньою метою було проведення консультацій з представниками Росії для вирішення спору шляхом переговорів, але російська сторона не надала відповіді.

"У зв'язку з цим 27 серпня 2019 року "Укренерго" передало спір на вирішення до арбітражного суду (ad hoc) відповідно до Арбітражного регламенту Комісії ООН з прав міжнародної торгівлі від 15 грудня 1976 року (ЮНСІТРАЛ)", - резюмували в компанії.

Як повідомлялося, інтереси "Укренерго" в спорі з Росією представляє міжнародна юридична фірма Lalive S.A. (Швейцарія), договір вартістю EUR1,537 млн з якою було підписано в лютому 2019 року.

Lalive представляла в спорах проти РФ щодо втрачених інвестицій інтереси таких компаній, як "Укрнафта", "Стабіл", Yukos Capital.

За попередніми оцінками "Укренерго", лише вартість електромереж компанії на півострові становить близько $1 млрд.

"Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію роботи ОЕС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА