13:49 30.08.2019

Прем'єр за виведення всіх державних і комунальних підприємств в окремий холдинг і за поділ "Укрзалізниці"

2 хв читати
Прем'єр за виведення всіх державних і комунальних підприємств в окремий холдинг і за поділ "Укрзалізниці"

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив про плани нового Кабінету Міністрів щодо виведення всіх держпідприємств і комунальних підприємств із відання міністерств.

"Ми наразі розмірковуємо над створенням державного холдингу, який повиводив би всі ці ДП і КП з-під міністерств. Щоб у кожного міністра не було цих грон, що висять на балансі. З-під Кабміну це потрібно забрати, політики взагалі не повинні цим займатися. Це має бути окремий менеджмент. І в нас є попередня домовленість із сильною особистістю, яка очолить процес створення цього холдингу", - сказав Гончарук на зустрічі з журналістами в Києві у п'ятницю.

Він також заявив, що вважає необхідним проведення т.зв. великої приватизації.

"Особисто моя позиція: чим менше держави в економіці, тим краще. Звісно, залишаться підприємства, що є стратегічними, - та сама "Укрзалізниця". Там є частина, яка не може бути приватизована - (залізничне - ІФ) полотно", - зазначив він.

Водночас Гончарук вважає логічним поділити "Укрзалізницю" на трьох операторів, лише один з яких має залишитися в держвласності. "Її необхідно поділити. Є модель, коли підприємство ділиться на операторів трьох різних частин. Це окрема й дуже складна історія. Те, що може бути і є природною монополією, де не може бути конкурентного ринку, можна залишати державі. Та й то я заводив би туди приватний капітал на міноритарну частку, щоб він стимулював розвиток", - зазначив прем'єр-міністр.

Він також повідомив, що уряд уже має кандидатуру на посаду голови Фонду держмайна, однак відмовився називати конкретне ім'я, пославшись на те, що фінальної домовленості ще не досягнуто.

Гончарук також анонсував можливий перехід глави "Укрпошти" Ігоря Смілянського на нову, "більш амбітну" посаду.

Як повідомлялося, команда прем'єра внесла до ВР 37 першочергових законопроектів, зокрема проект закону про визнання таким, що втратив чинність, закону "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА