17:05 09.09.2019

Депутати ВР оновили редакцію законопроекту про відкриття космосу для приватних компаній

2 хв читати
Депутати ВР оновили редакцію законопроекту про відкриття космосу для приватних компаній

 До Верховної Ради внесено нову редакцію законопроекту "Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку космічної діяльності та залучення інвестицій в космічну галузь України", що дає змогу приватним компаніям провадити космічну діяльність, зокрема запускати ракети в космос.

Документ підготовила група депутатів із фракції "Слуга народу", повідомила координатор напряму eHealth з боку президента України Яніка Мерило на своїй сторінці у Facebook.

"Першого ж дня депутати зареєстрували законопроект про відкриття космосу для приватних компаній, але вийшло так, що цей законопроект був не тим, який був розроблений BRDO і приватним ринком. Величезна вдячність депутатам, керівнику комітету та автору законопроекту Дмитру Наталусі, команді "Слуги народу" та прем'єру Олексію Гончаруку за швидку реакцію, абсолютне взаєморозуміння і співпрацю щодо того, що небо потрібно відкривати. Після проведення консультацій та обговорення проблем у цьому законопроекті законопроект було відкликано і подано повторно у такому вигляді, який реально відкриває небо", - написала вона.

Мерило вважає, що в Україні багато компаній, які могли б розробляти різноманітні рішення для космічної галузі, наголошуючи, що космос на сьогодні швидше належить до логістики, ніж до оборонного сектору.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, текст якої оприлюднено на сайті Верховної Ради, його ухвалення забезпечить створення конкурентного середовища для розвитку разом із державним сектором космічної галузі також і підприємств приватної власності, а також приведе до залучення інвестицій в космічну галузь України.

Законопроект також переводить ведення космічної діяльності із ліцензованого в таке, що здійснюється за декларативним принципом.

Нині в Україні діяльність, пов'язану з випробуванням, виробництвом та експлуатацією ракет-носіїв, можуть здійснювати лише державні компанії.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Регулятор розгляне 22 листопада попереднє рішення про сертифікацію нового оператора ГТС

Відкриття ринку землі дасть Україні змогу прискорити зростання економіки на 0,5-1,5% ВВП на рік на 5 років - СБ

Авіакомпанії за 10 міс. здійснили понад 290 тис. польотів у повітряному просторі України - "Украерорух"

СБ поліпшив прогноз зростання ВВП України в 2019 році до 3,6%

Наглядова рада Укрексімбанку оголосила конкурс на посаду голови правління

Збільшення держвидатків на дороги спричинило зростання імпорту дорожньої техніки і матеріалів замість замовлень вітчизняним заводам - Нацкомітет промрозвитку

Мінськ заявив, що відсутність держкредиту від РФ не вдарить по бюджету Білорусі

Пропозиція Газпрому є неприйнятною для України

Відмова від претензій Нафтогазу до Газпрому в арбітражах економічно недоцільна

Переговори щодо транзиту між Україною і РФ повинні продовжитися в тристоронньому форматі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА