18:42 09.09.2019

НБУ скасував ліміт на репатріацію коштів від продажу цінних паперів

2 хв читати
НБУ скасував ліміт на репатріацію коштів від продажу цінних паперів

Національний банк України (НБУ) скасував щомісячний ліміт у сумі EUR5 млн на репатріацію коштів від продажу цінних паперів, корпоративних прав, а також коштів, отриманих у результаті зменшення статутних капіталів юридичних осіб і виходу з господарських товариств іноземних інвесторів, зазначено в повідомленні НБУ на сайті.

НБУ також розширив перелік операцій, які дозволяється здійснювати за рахунками нерезидентів. Зокрема, на поточні рахунки фізичних осіб-нерезидентів центробанк дозволив зарахування коштів у гривнях, отриманих як дивіденди, процентних доходів за цінними паперами та інших доходів за об'єктами прав власності в Україні, які не пов'язані з їх відчуженням, продажем, ліквідацією або зменшенням статутного капіталу.

"Зазначені ослаблення разом із раніше скасованим обмеженням на репатріацію дивідендів дають можливість нерезидентам гнучкіше розпоряджатися власними коштами і в іноземній валюті, і в гривні. Спрощення процедури повернення іноземних інвестицій також сприятиме їх подальшому припливу в Україну" - зазначається в повідомленні.

Крім цього, щоб уникнути різночитань НБУ уточнив, що діючий e-ліміт у EUR2 млн/рік для інвестицій юридичних осіб-резидентів за кордон поширюється також на купівлю цінних паперів іноземних емітентів та облігацій зовнішньої державної позики України.

Чергові валютні ослаблення затверджені постановою правління НБУ №113 від 9 вересня 2019 року "Про затвердження змін до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті", які набувають чинності 10 вересня 2019 року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Регулятор розгляне 22 листопада попереднє рішення про сертифікацію нового оператора ГТС

Відкриття ринку землі дасть Україні змогу прискорити зростання економіки на 0,5-1,5% ВВП на рік на 5 років - СБ

Авіакомпанії за 10 міс. здійснили понад 290 тис. польотів у повітряному просторі України - "Украерорух"

СБ поліпшив прогноз зростання ВВП України в 2019 році до 3,6%

Наглядова рада Укрексімбанку оголосила конкурс на посаду голови правління

Збільшення держвидатків на дороги спричинило зростання імпорту дорожньої техніки і матеріалів замість замовлень вітчизняним заводам - Нацкомітет промрозвитку

Мінськ заявив, що відсутність держкредиту від РФ не вдарить по бюджету Білорусі

Пропозиція Газпрому є неприйнятною для України

Відмова від претензій Нафтогазу до Газпрому в арбітражах економічно недоцільна

Переговори щодо транзиту між Україною і РФ повинні продовжитися в тристоронньому форматі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА