20:26 10.09.2019

Ухвалення законопроекту №1210 може спричинити зростання тіньового сегмента економіки

2 хв читати
Ухвалення законопроекту №1210 може спричинити зростання тіньового сегмента економіки

Ухвалення законопроекту №1210 може призвести до збільшення тіньового сегмента економіки, підвищення попиту на конвертаційні центри та посилення корупції, свідчить висновок Державної регуляторної служби (ДРС).

"Законопроект 1210 пропонує вчетверо збільшити штрафи для платників податків за порушення у сфері адміністрування податків, упровадити низку нових штрафів, зокрема за відсутність реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних на операції з постачання товарів або послуг, які звільняються від сплати податку на додану вартість, тощо. При цьому терміни проведення контролюючим органом виїзних перевірок збільшуються для всіх груп платників податків, зокрема і малих підприємців", - ідеться в повідомленні на сайті відомства у вівторок.

Безпідставне ускладнення взаємодії підприємців із контролюючим органом і підвищення штрафних санкцій може спровокувати корупційні ризики та збільшити тиск на бізнес, зазначила ДРС.

"Унаслідок застосування законопроекту можуть виникати ситуації, коли штраф розміром 3,4 тис. грн перевищуватиме суму ПДВ або обсяг постачань за такою податковою накладною або розрахунком коригування", - пояснює ДРС.

Крім цього, документ пропонує скасувати персональну відповідальність посадової чи службової особи контролюючого органу перед державою за неправомірні рішення, дії або бездіяльність цієї посадової особи.

Поряд із цим автори законопроекту пропонують скасувати черговість погашення податкового боргу, а саме сплату коштів платника податків насамперед у рахунок погашення боргу, потім на сплату штрафу й лише потім - пені. На думку ДРС, це може повернути компанії до практики погашення пені, а це створить штучні умови для накопичення податкового боргу.

Держрегуляторна служба також відзначає можливі ризики додаткового тиску на бізнес через зміни у визначення "пов'язаної особи".

"Для того щоб досягти статусу пов'язаної особи, буде достатньо, щоб чисті активи українського підприємства були в 3,5 разу меншими порівняно з кредиторською заборгованістю будь-якого іноземного постачальника", - зазначає служба.

Законопроект із поправками до Податкового кодексу щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей у податковому законодавстві №1210 зареєстрував голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу") 30 серпня.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Громадяни ЄС впевнені, що членство в союзі робить зовнішню торгівлю краще

Німецька DEG ухвалила $ 20 млн фінансування "Астарті"

НБУ програв апеляцію у справі про виключення аудитора ПриватБанку PwC із реєстру

Радник президента критикує НБУ за повільне зниження облікової ставки

Fozzy Group відкрила найбільший "Сільпо" в Україні, планує до кінця 2019 року запустити ще 6-7 магазинів

ЄБРР і Глобальний екологічний фонд виділять $55,8 млн на підтримку розвитку біоенергетики в Україні

Влада ФРН вимагає збереження транзиту газу через Україну після запуску "Північного потоку-2"

Технічні консультації щодо газу ЄС-РФ-Україна відбудуться в середу у форматі телеконференції

До польського СПГ-термінала прибуло судно з американським скрапленим природним газом для України - посольство США в Києві

АМПУ вимагатиме від Росії понад 1,24 млрд грн компенсації за втрачене майно в кримських портах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА