07:41 12.09.2019

"Нафтогаз" оцінює збитки від невиконання "Газпромом" контракту на поставку газу в сотні мільйонів доларів

1 хв читати
"Нафтогаз" оцінює збитки від невиконання "Газпромом" контракту на поставку газу в сотні мільйонів доларів

НАК "Нафтогаз України" оцінює збитки від невиконання "Газпромом" контракту на поставку природного газу в сотні мільйонів доларів, які компанія має намір відшкодувати в рамках раніше поданого позову до Стокгольмського арбітражу.

"Йдеться про сотні мільйонів доларів. Це з березня 2018 року до кінця 2019го. Завжди коли ми купували газ дорожче, ніж повинні були б купувати за контрактом, ми переплачували і, відповідно, будемо вимагати компенсацію за всі ці переплати", - сказав виконавчий директор НАК "Нафтогаз" України Юрій Вітренко журналістам в Києві в середу.

Як повідомлялося, в кінці грудня 2017 року Стокгольмський арбітраж переглянув формулу ціноутворення в контракті між "Нафтогазом" і "Газпромом". За рішенням арбітражу ціна газу для НАК дорівнює ціні газу на хабі в Німеччині, тоді як раніше вона залежала від цін на газойль і мазут.

Одночасно "Газпром" 1 березня 2018 року відмовився відновити поставки газу в Україну, повернувши внесений "Нафтогазом" авансовий платіж $ 127,624 млн, порушивши контрактні зобов'язання. Такі дії з боку "Газпрому" також унеможливили виконання НАК рішення трибуналу щодо закупівлі мінімальних річних контрактних обсягів газу.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА