Інтерфакс-Україна
09:56 12.09.2019

Україна оголосила конкурси на концесію портів "Ольвія" та "Херсон"

2 хв читати
Україна оголосила конкурси на концесію портів "Ольвія" та "Херсон"

Міністерство інфраструктури України оголосило про проведення концесійних конкурсів із передання в концесію майна держпідприємств "Стивідорна компанія "Ольвія" та "Херсонський морський торговельний порт" і відповідного майна держпідприємства "Адміністрація морських портів України" (АМПУ).

Як зазначено в публікації в четвер в урядовій газеті "Урядовий кур'єр", у випадку "Ольвії" концесія за результатами конкурсу надається на 35 років, у випадку Херсонського порту - 30 років.

Заявки на участь приймаються протягом 60 днів,

Як раніше зазначив на той момент міністр інфраструктури Володимир Омелян, основне завдання двох зазначених пілотних проектів - залучити міжнародні практики і технології в українські порти.

На проведення конкурсу та визначення переможця чинне законодавство дає трохи більше ніж три місяці.

"З переможцями буде укладено договори, сторонами яких стануть: Мінінфраструктури, АМПУ, компанія переможець конкурсу, а також підприємство (SPV, т. зв. проектна компанія), яке буде створено і зареєстровано переможцем конкурсу в Україні для реалізації проекту", - уточнює АМПУ.

Згідно з раніше оприлюдненою документацією, загальний обсяг очікуваних інвестицій із боку концесіонерів становитиме 17,3 млрд грн протягом 35-річного терміну концесії для "Ольвії" та 1,4 млрд грн за 30 років концесії херсонського порту. Інвестиції буде направлено на оновлення інфраструктури та розвиток портів.

Протягом перших трьох років в "Ольвії" планується побудувати новий зерновий термінал потужністю 2 млн тонн/рік (інвестиції 1,56 млрд грн), а в морпорту "Херсон" здійснити невідкладне оновлення активів (інвестиції 216 млн грн).

За даними Мінінфраструктури, зацікавленість у концесії держстивідорів у портах "Ольвія" і "Херсон" раніше проявили більш як 25 українських і зарубіжних компаній зі США, Китаю, Франції, Швейцарії, Великої Британії, Японії, Туреччини, Катару і Кореї. Зокрема, "Нібулон", один із найбільших зернотрейдерів України, зазначав, що може інвестувати в Херсонський порт.

Мінінфраструктури та Міжнародна фінансова корпорація (IFC) з групи Світового банку з метою розвитку державно-приватного партнерства (ДПП) у портовій галузі 14 листопада 2017 року підписали меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким IFC допоможе структурувати проекти державно-приватного партнерства (ДПП) у двох зазначених вище українських портах.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін продовжив спецзобов'язання на ринку газу до 31 жовтня 2025р та додав до них "Укрнафту"

МВФ попереджає про можливі несприятливі економічні наслідки мирного врегулювання без надійних гарантій безпеки

НКЦПФР презентувала свою модель розподілу з НБУ регулювання віртуальних активів

Мито на експорт металобрухту з України до Туреччини продовжить діяти і після можливої ратифікації угоди про вільну торгівлю - нардеп

"Укрфінжитло" закладає фундамент для випуску іпотечних євробондів після війни – голова правління

Світовий банк затвердив проєкт DRIVE на $432 млн для стійкості інфраструктури України

УЗА привітала переговори по відкриттю судноплавства в Чорному морі і застерегла від запровадження необдуманих механізмів

Україна та КНР розглядають можливість створення офіційного сервісного центру для ремонту китайської техніки

Schneider Electric та мережа ОККО обладнали ДБЖ понад 70% АЗК

УЗ тимчасово надала відправникам вантажів безкоштовний доступ до застосунку оформлення перевізних документів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА