09:50 13.09.2019

НБУ та МВФ розпочали спільну роботу над новою програмою співпраці

3 хв читати
НБУ та МВФ розпочали спільну роботу над новою програмою співпраці

 Національний банк України (НБУ) та Міжнародний валютний фонд (МВФ) розпочали спільну роботу над новою програмою співпраці, йдеться в повідомленні прес-служби НБУ у Facebook.

Згідно з повідомленням, в четвер відбулася перша зустріч правління НБУ з місією МВФ, яка прибула в Україну.

У ній взяли участь голова НБУ Яків Смолій, його перший заступник Катерина Рожкова та заступник Олег Чурій, а також представники місії МВФ на чолі з Роном ван Роденом.

Під час зустрічі Смолій наголосив, що співпраця з МВФ є надзвичайно важливою для підтримки макрофінансової стабільності в Україні насамперед тому, що це запорука подальшого здійснення реформ у країні, без яких неможливе довгострокове зростання української економіки. Також співпраця з МВФ відкриває Україні доступ до офіційного та приватного фінансування.

Представники МВФ висловили намір продовжувати конструктивний діалог про нову програму співпраці, йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося з посиланням на представника Фонду Джеррі Райса (Gerry Rice), місія МВФ, яка прибула до Києва 11 вересня, планує працювати до 26 вересня або близько цієї дати, і за підсумками роботи місії очікується комюніке.

"Один із важливих елементів дискусії - ефективна антикорупційна структура (framework)", - зазначив він.

Райс наголосив, що наявність такої структури - це критично важливий елемент, і дискусія щодо нього точиться останні кілька років.

За його словами, місія проведе консультації з Україною за статтею IV статуту МВФ.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук напередодні повідомив, що метою переговорів із місією є отримання staff agreement (рекомендації раді директорів) для відкриття нової програми співпраці для України до кінця року. Раніше він зазначав, що планується провести переговори щодо нової три-чотирирічної програми співпраці.

Поточну програму співпраці між Україною та МВФ у рамках механізму stand-by було затверджено 19 грудня 2018 року. Обсяг 14-місячної програми еквівалентний SDR2,8 млрд, або близько $3,9 млрд. При цьому SDR1 млрд (майже $1,4 млрд) надано одразу, тоді як умовою виділення решти коштів є успішні піврічні перегляди програми у 2019 році.

Місія МВФ працювала в Україні в травні, проте поїхала без рекомендацій щодо виділення чергового траншу. Голова місії МВФ Рон ван Роден заявив про її готовність повернутися в Київ після парламентських виборів і формування нового уряду. Водночас експерти МВФ дійшли висновку щодо реалістичності грошово-кредитної та податково-бюджетної політики, зазначив Рон ван Роден.

Одним з основних проблемних питань під час візиту місії в травні було ухвалення нової редакції закону про відповідальність за незаконне збагачення після скасування попередньої Конституційним Судом у лютому цього року.

За прогнозами Нацбанку України, угоди про нову програму розширеного фінансування з МВФ на термін три-чотири роки обсягом від $5 млрд до $10 млрд може бути досягнуто до кінця цього року, що дасть змогу до січня отримати перший транш за нею розміром близько $2 млрд.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Банки продовжать термін дії карток на три місяці

Фінансування бюджету за рахунок коштів НБУ призведе до розбалансування фінансової системи країни

СБ прогнозує зниження ВВП України на 3,5% в 2020 році

Зростання неплатежів за електроенергію загрожує колапсом в електроенергетиці та економіці загалом - "Донбасенерго"

Інфляція в березні підскочила до 0,8%, але в річному вимірі сповільнилася до 2,3% - Держстат

Кабмін і НБУ презентували Зеленському спрощену програму "5-7-9" і ще одну нову для підтримки малого бізнесу

"Київстар" виділить 30 млн грн на закупівлю 10 апаратів ШВЛ і 20 моніторів стану пацієнта для семи українських лікарень

Фонд Ахметова та "Метінвест" передали Запорізькій області 30 тис. експрес-тестів для виявлення Covid-19

Економічні наслідки пандемії коронавірусу загрожують бідністю для ще 500 млн жителів Землі - Oxfam

АМКУ дозволив Ярославському придбати банк "Кредит Дніпро"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА