13:14 16.09.2019

НБУ прогнозує підписання нової програми співпраці України і МВФ до кінця року - Рожкова

2 хв читати
НБУ прогнозує підписання нової програми співпраці України і МВФ до кінця року - Рожкова

Національний банк України (НБУ) прогнозує підписання нової програми співпраці України і Міжнародного валютного фонду (МВФ) до кінця року, повідомила перший заступник НБУ Катерина Рожкова.

"Ми дійсно очікуємо, що до кінця року програму буде підписано", - сказала вона журналістам у понеділок.

Відповідаючи на запитання про параметри програми, вона повідомила, що програма може бути трирічною.

"Стосовно обсягів (програми), то тут важливо розуміти, скільки нам треба, а це ми зможемо чіткіше сказати, коли попрацюємо з проектом (державного) бюджету", - додала Рожкова.

Як раніше повідомлялося з посиланням на прогнози Нацбанку України, обсяг програми розширеного фінансування з МВФ може становити від $5 млрд до $10 млрд.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" кілька джерел, близьких до переговорного процесу, нині обговорюється обсяг програми ближче до нижньої межі цього діапазону.

Як повідомлялося з посиланням на представника Фонду Джеррі Райса (Gerry Rice), місія МВФ прибула до Києва 11 вересня, планує працювати приблизно до 26 вересня, за підсумками роботи місії очікується комюніке.

"Один із важливих елементів дискусії - ефективна антикорупційна структура (framework)", - зазначив він.

За його словами, місія проведе консультації з Україною щодо статті IV статуту МВФ.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що метою переговорів з місією є отримання staff agreement (рекомендації раді директорів) для відкриття нової програми співпраці для України до кінця року. Раніше він зазначав, що планується провести переговори щодо нової три-чотирирічної програми співпраці.

Поточну програму співпраці між Україною та МВФ у рамках механізму stand-by було затверджено 19 грудня 2018 року. Обсяг 14-місячної програми еквівалентний SDR2,8 млрд, або близько $3,9 млрд. При цьому SDR1 млрд (майже $1,4 млрд) надано одразу, тоді як умовою виділення решти коштів є успішні піврічні перегляди програми у 2019 році.

Місія МВФ працювала в Україні в травні, проте поїхала без рекомендацій щодо виділення чергового траншу. Голова місії МВФ Рон ван Роден заявив про її готовність повернутися в Київ після парламентських виборів і формування нового уряду. Водночас експерти МВФ дійшли висновку щодо реалістичності грошово-кредитної та податково-бюджетної політики, зазначив Рон ван Роден.

Одним з основних проблемних питань під час візиту місії в травні було ухвалення нової редакції закону про відповідальність за незаконне збагачення після скасування попередньої Конституційним Судом у лютому цього року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Власники євробондів України створили спецкомітет для переговорів щодо боргу

"Інтергал-Буд" бере на себе воєнні ризики і гарантує добудову

Україна відчуває стратегічну потребу вирощувати бавовну - Мінагрополітики

Українські сировари програють внутрішній ринок імпортній продукції і не можуть наростити експорт - аналітики

Приєднання України до ЄС спричинить реформування Єдиної сільгоспполітики - аграрний міністр Польщі

Через негоду знеструмлена шахта на Донеччині та відключали 145 тис. споживачів у Дніпропетровській області - Міненерго

"Нафтогаз" за три місяці виплатив 18,2 млрд грн податків

Уряд схвалив концепцію держпрограми про використання ШІ в пріоритетних галузях економіки

Єврокомісія схвалила запропонований Києвом план, необхідний для початку фінансування ЄС чотирирічного Ukraine Facility у розмірі EURO50 млрд

Кабмін продовжив спецзобов'язання на ринку газу до 31 серпня 2024 р.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА