Інтерфакс-Україна
13:08 17.09.2019

ЄБА наполягає на доопрацюванні законопроекту №1230 з поправками до Митного кодексу щодо прав інтелектуальної власності

2 хв читати

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) підтримує наближення норм українського законодавства до Регламенту ЄС з питань митного контролю за дотриманням прав інтелектуальної власності, яке передбачає законопроект №1230, проте наполягає на необхідності доопрацювання документа.

Як зазначила ЄБА в прес-релізі, законопроект із поправками до Митного кодексу потребує коригування, наприклад, у частині необхідності доводити факт порушення прав власника торговельної марки в країні виробництва для визначення товару як контрафактного. Однак процедура звернення до суду для доказу порушення є занадто складною і довгою, і за цей час товар з ознаками підробки буде реалізовано.

"Це фактично нівелює ефективність митного реєстру", - зазначають у ЄБА.

На думку експертів асоціації, важливим також є визначення термінів, зокрема поняття контрафактних товарів, оскільки ця інформація є першим індикатором для митників, щоб розуміти, що таке підроблений товар, для перевірки партії. "Нинішнє формулювання в проекті закону може призвести до негативних наслідків, наприклад, до необхідності доводити факт порушення прав власника торговельної марки", - зазначають у ЄБА.

Митний реєстр об'єктів права власності має застосовуватися виключно як інструмент для боротьби з контрафактними товарами та недопущення їх на митну територію, вважають у ЄБА. "Тобто в разі підозри з боку митних органів митне оформлення таких товарів має припинятися для додаткового контролю, а цей реєстр має бути превентивним інструментом для запобігання ввезенню підробленої продукції", - зазначено в прес-релізі.

Водночас ЄБА наголошує на необхідності вирішення питання "патентного тролінгу", щоб унеможливити припинення товарів та сплати роялті за них, якщо товар не є новим у міжнародній практиці.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У разі примусового стягнення боргу за опалення переплата становитиме на 25% більше суми заборгованості – "Київтеплоенерго"

Мінрозвитку хоче передати українські аеропорти на утримання приватному сектору

Підписання Україною угоди про відкрите море стане свідченням відданості курсу євроінтеграції – нардеп

Енергосистема через сонячну погоду потребує перенесення активного споживання е/е на денні години

МХП у I кв.-2025 вдвічі збільшив прибуток за зростання виручки на 8%

ЄС скасував економічні санкції проти Сирії – Каллас

Американські кредитори Одеського зернового терміналу повідомили про арешт їх опонента та співвласника GNT

Київ переходить в активну фазу роботи над винятком ЄС для України по CBAM - торгпред

Ціни на житло в Україні у I кв.-2025 року зросли на 11,2%

BGV провела успішне тестування прототипу батарейки з українського графіту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА