15:56 19.09.2019

ЄС вітає рішення України про анбандлінг "Нафтогазу" як важливий елемент для успіху переговорів щодо газу з РФ

2 хв читати
ЄС вітає рішення України про анбандлінг "Нафтогазу" як важливий елемент для успіху переговорів щодо газу з РФ

Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович розпочав у четвер підготовку до призначених на цей день у Брюсселі тристоронніх переговорів про транзит російського газу територією України після 2019 року із зустрічі з міністром енергетики та захисту довкілля Олексієм Оржелем і подякував за ухвалене напередодні українським урядом рішення про анбандлінг НАК "Нафтогаз України".

"Ми вітаємо суттєвий прогрес в анбандлінгу "Нафтогазу України" як елемент, важливий для успішного результату тристоронніх переговорів", - написав він на своїй сторінці у Twitter після переговорів з українським міністром.

Місія України в ЄС повідомила, що на зустрічі Шефчовича з українською делегацією було підтверджено загальну позицію: "європейські правила і стандарти мають бути повністю дотримані".

"Розпочали новий раунд тристоронніх газових переговорів. Настрій, як і погода, за вікном чудові", - прокоментував, у свою чергу, перші зустрічі в Брюсселі перед тристоронніми переговорами голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

Як повідомлялося, ЄС та інші міжнародні партнери з кінця 2018 року раніше критикували Київ за затримку в практичній реалізації анбандлінгу "Нафтогазу".

Кабмін України напередодні призначених на 19 вересня тристоронніх переговорів оновив план анбандлінгу від НАК "Нафтогаз України" транспортування природного газу: новим оператором ГТС України буде АТ "Магістральні газопроводи України" (МГУ), 100% акцій якого передано від Міненергоекології Мінфіну. ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" (ОГТСУ, 100% "дочка" АТ "Укртрансгаз"), яке з 1 липня 2019 року здійснює функції з експлуатації ГТС і має відповідний персонал, буде передано у власність "МГУ". Водночас держава передасть новому оператору в управління газотранспортну систему.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА