19:08 19.09.2019

Оржель сподівається на підписання нового договору про постачання газу з 1 січня 2020 року на основі європейського законодавства

2 хв читати
Оржель сподівається на підписання нового договору про постачання газу з 1 січня 2020 року на основі європейського законодавства

Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель сподівається на підписання нового контракту на транспортування газу територією України з 1 січня 2020 року на основі європейського законодавства.

Про це він повідомив у четвер у Брюсселі після завершення третього раунду переговорів у тристоронньому форматі Україна-РФ-Європейська Комісія.

Оржель нагадав, що на ці консультації українська сторона приїхала з рішенням Кабінету Міністрів щодо моделі анбандлінгу НАК "Нафтогаз України". "Російська сторона підтвердила, що вона готова працювати за європейськими правилами. Українська сторона передала дорожню карту імплементації та необхідних кроків для того, щоб забезпечити сертифікацію ГТС із тим, щоб ми могли підписати (контракт). Ми також передали сторонам проекти договорів", - деталізував міністр.

Крім того, за його словами, були "передані проект договору про інтерконекшен, про приєднання і проект договору про транспортування". "Ми активно здійснюємо підготовку для того, щоб з 1 січня 2020 року ми підписали договори відповідно до європейського енергетичного законодавства", - наголосив Оржель.

Водночас він не виключив можливості того, що договір не буде підписано. "Ризик непідписання поки що залишається на порядку денному. З української сторони ми будемо максимально ефективними для того, щоб підписати договір на транспортування", - додав міністр.

При цьому, за його словами, станом на сьогодні до підземних газових сховищ уже закачано на 4 млрд кубометрів газу більше, ніж минулого року. "На початок опалювального сезону в нас буде понад 21 млрд кубів газу в сховищах, і в разі непідписання, що буде неправильним, українська сторона буде готова забезпечити своїх споживачів", - зазначив Оржель.

Міністр також повідомив, що сторони мають намір "звірити годинники в 20-х числах жовтня".

Міністр також сказав, що ці консультації "відбулися дуже конструктивно". "Сторони чують одна одну, і, більше того, ми, Україна займаємо активну позицію щодо безпеки постачань газу. Безпека постачань газу означає загальну геополітичну безпеку в регіоні", - резюмував Оржель.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА