20:03 19.09.2019

Україну найбільше цікавить транзит, а Росію - поставки газу Україні

2 хв читати
Україну найбільше цікавить транзит, а Росію - поставки газу Україні

Пріоритети України і Росії на минулих в Брюсселі в четвер 3-сторонніх газових консультаціях були різними: Київ найбільше цікавить транзит, а Москву - прямі поставки українським споживачам, повідомив віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович.

"Для української сторони найбільш важливо - добре функціонуючий транзит і його обсяги європейським споживачам. Російська сторона зробила акцент на прямі поставки російського газу українським споживачам", - сказав Марош Шефчович за підсумками консультацій.

За його словами, ці питання будуть обговорені в ході наступних дискусій і переговорів.

Глава "Газпрому" Олексій Міллер в ефірі телеканалу "Россия24" заявив, що міністр енергетики та екології України Олексій Оржель не мав повноважень обговорювати питання прямих поставок російського газу на український ринок, а також питання Стокгольмського арбітражу.

Віце-президент Єврокомісії також зазначив, що Європа і Україна добре підготувалися до майбутньої зими: в Європі сховища заповнені на 96% від їх ємностей, а в Україні запаси в ПСГ досягли 19,6 млрд куб. м, що на 4 млрд куб. м більше запасів на цю ж дату рік тому.

"Ми добре готові до будь-якої випадковості", - підкреслив Марош Шефчович.

Раніше глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв зазначав, що накопичення "Газпромом" та іншими операторами європейського ринку великих запасів свідчить про підготовку до можливого переривання транзиту з 1 січня 2020 року. Він також вказував, що з урахуванням низьких цін, за якими переважно створювалися ці запаси, операторам може бути вигідна транзитна криза, так як це помітно підвищить ціни і збільшить їх прибуток.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА