15:12 23.09.2019

Зеленський підписав закони про фінансування дорожнього господарства

2 хв читати
Зеленський підписав закони про фінансування дорожнього господарства

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю" №54-IX, ухвалений Верховною Радою 11 вересня 2019 року.

"Метою документа є запобігання передчасному руйнуванню автомобільних доріг перевантаженими транспортними засобами, зменшення витрат бюджетних коштів на їхнє відновлення, а також підвищення рівня безпеки дорожнього руху. Він вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також до законів "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" та "Про автомобільний транспорт", повідомляє в понеділок прес-служба президента.

Зокрема, передбачається, що порушення правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами спричиняє накладення штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10%. У разі перевищення габаритно-вагових норм від 10% до 20% накладається штраф у розмірі 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Перевищення габаритно-вагових норм більш ніж на 20% передбачає штраф у розмірі 2 тис. неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян.

"Реалізація закону сприятиме забезпеченню дотримання всіма учасниками ринку автомобільних вантажних перевезень норм законодавства про автомобільний транспорт, підвищенню якості та безпеки перевезень автомобільним транспортом, поліпшенню ділового іміджу України", - зазначають в Офісі президента.

Крім того, глава держави підписав закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо джерел формування державного дорожнього фонду" №74-IX, ухвалений парламентом 12 вересня.

Документ унормовує в бюджетному законодавстві питання розширення ресурсного забезпечення будівництва та ремонту доріг, базові принципи якого закладені в законі "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю".

"Закон закріплює в Бюджетному кодексі України спрямування на заходи, що фінансуються з державного дорожнього фонду, зокрема 50% надходжень від адміністративно-господарських штрафів за порушення законодавства про автомобільний транспорт у частині перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм та 50% - від адміністративних штрафів за порушення правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами", - йдеться в повідомленні.

В Офісі президента зазначають, що набуття чинності законом дасть змогу залучити додаткові ресурси для фінансування дорожнього господарства та заходів із гарантування безпеки дорожнього руху.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Німецька DEG ухвалила $ 20 млн фінансування "Астарті"

НБУ програв апеляцію у справі про виключення аудитора ПриватБанку PwC із реєстру

Радник президента критикує НБУ за повільне зниження облікової ставки

Fozzy Group відкрила найбільший "Сільпо" в Україні, планує до кінця 2019 року запустити ще 6-7 магазинів

ЄБРР і Глобальний екологічний фонд виділять $55,8 млн на підтримку розвитку біоенергетики в Україні

Влада ФРН вимагає збереження транзиту газу через Україну після запуску "Північного потоку-2"

Технічні консультації щодо газу ЄС-РФ-Україна відбудуться в середу у форматі телеконференції

До польського СПГ-термінала прибуло судно з американським скрапленим природним газом для України - посольство США в Києві

АМПУ вимагатиме від Росії понад 1,24 млрд грн компенсації за втрачене майно в кримських портах

Київрада закликає парламент справедливо розподіляти податки для Києва

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА