15:44 23.09.2019

Виробники протестували шість варіантів програмних РРО, активна фаза тестування розпочнеться навесні 2020 року - голова ДПС

2 хв читати
Виробники протестували шість варіантів програмних РРО, активна фаза тестування розпочнеться навесні 2020 року - голова ДПС

 Виробники протестували шість варіантів програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО), навесні 2020 року розпочнеться активна фаза тестування їх компаніями, повідомив глава Державної податкової служби (ДПС) Сергій Верланов.

"Відповідно до урядової постанови, ухваленої влітку 2018 року, відбувся експеримент із застосування експериментальних РРО... Було прийнято заявки від восьми виробників. На сьогодні протестовано програмні продукти від шести виробників. У нас є хороші "пілоти", здійснені разом із такими продавцями як ModnaCasta й іншими", - пояснив він під час прес-брифінгу, присвяченому змінам у законодавстві щодо застосування РРО, в Києві у понеділок.

За словами Верланова, ДПС паралельно також протестувала можливість своєї системи реєструвати чеки в електронному вигляді.

"Ми спокійно можемо збільшити можливість обробляти чеки втричі-вчетверо, а за рік можемо ще більше збільшити ці обсяги", - сказав глава ДПС.

При цьому він додав, що ухвалені Верховною Радою закони передбачають можливість застосування програмного реєстратора розрахункових операцій замість традиційного касового апарата через півроку після їх публікації, й орієнтовно це може відбутися навесні 2020 року.

"Тоді ми в інших масштабах це тестуватимемо. Всі великі компанії будуть в цьому зацікавлені. Робитимемо з ними пілотні проекти, щоб підготувати бізнес до можливостей, які відкриває ця система", - сказав Верланов під час прес-брифінгу, відповідаючи на запитання агентства "Інтерфакс-Україна".

За його словами, додаток із програмним РРО вже є на сайті ДПС і надаватиметься безкоштовно.

"Ми відкриваємо можливість для програмних РРО, які безкоштовно надаватиме Державна податкова служба. Вже зараз можна завантажити додаток на веб-сайті ДПС і використовувати його через свій електронний кабінет", - зазначив Верланов.

За його словами, поряд із програмним забезпеченням, яке буде надавати ДПС, приватні компанії зможуть надати свій сервіс за аналогією з тим, як це працює для подання електронної звітності.

"Сьогодні є кілька постачальників такого продукту (за електронною звітністю - ІФ), які надають сервіс. Є безкоштовні, є платні", - пояснив глава ДПС.

"Встановлено досить тривалий перехідний період із поступовим упровадженням цієї системи. Тобто, через півроку ми матимемо право використовувати програмні РРО, і тільки восени розпочнеться фіскалізація деяких галузей. А з 1 січня 2021 року платники єдиного податку в II-IV групах перейдуть на обов'язкове використання РРО", - підсумував Верланов.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

IFC має намір профінансувати будівництво "Галнафтогазом" ВЕС 150 МВт

DFC і Proparco мають намір надати по $50 млн ЄБРР у 2025 р. для покриття ризиків із торговельного фінансування України

НАБУ направило до суду справу про завдання збитків ДП "Укрспирт" на 55 млн грн

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CMO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

"Укрнафта" планує залучити фінансування Deutche Bank на будівництво маневреної генерації

Девелопер Ocean Mall готує його до відкриття до кінця року і готовий брати участь у приватизації Ocean Plaza

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА