20:15 30.09.2019

Fitch підвищило рейтинг "Кернел" до "BB-"

2 хв читати
Fitch підвищило рейтинг "Кернел" до "BB-"

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) українського агрохолдингу "Кернел" в іноземній і національній валюті з рівня "B +" до "BB-", прогноз "стабільний".

"Підвищення РДЕ відображає наші очікування того, що висока і зростаюча частка експортного прибутку (2019 фінансовий рік: 95% EBITDA) у поєднанні з поліпшенням макроекономічної стабільності в Україні призведе до зниження тиску на кредитний профіль "Кернел" з боку українського операційного середовища", - зазначається в повідомленні агентства в понеділок.

Рейтинг підтримується вертикальною інтеграцією "Кернел" (від сировини до логістичної інфраструктури), що забезпечує більш високу рентабельність у порівнянні з міжнародними аналогами, додає Fitch.

Агентство пояснює той факт, що рейтинг "Кернел" на два щаблі перевищує суверенний рейтинг України, очікуваннями, що компанія буде підтримувати значні залишки грошових коштів за межами України і зручним графіком погашення боргу в іноземній валюті. В результаті коефіцієнт обслуговування боргу в твердій валюті, орієнтовно склав 1,7 рази в 2019 ФР, буде зі значним запасом перевищувати 1,5 рази в 2020-2021 ФР.

Fitch також повідомило, що присвоїло рейтинг на рівні "BB- (EXP)" запланованим "Кернел" єврооблігаціям, які намічено випустити на суму $ 300-350 млн з терміном погашення від п'яти до семи років. За даними агентства, виручка від нового випуску буде використовуватися головним чином для рефінансування існуючого боргу і фінансування оборотного капіталу, а залишок - для загальних корпоративних цілей.

"Кернел" - найбільший у світі виробник і експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Вертикально інтегрована структура компанії будується на тісно пов'язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт і внутрішній продаж соняшникової олії; рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг зі зберігання і перевалки зерна на елеваторах і портових терміналах.

Як повідомлялося, "Кернел" завершив 2019 ФР (липень-2018 - червень-2019) з чистим прибутком $ 179 млн, що в 3,2 рази більше, ніж в 2018 ФР. Його виручка за цей період виросла на 66% - до $ 3,992 млрд, EBITDA - на 55%, до $ 346 млн.

Акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі з 2007 року. Найбільшим акціонером "Кернел" через Namsen LTD є Андрій Веревський з часткою 39,93%. Cascade Investment Fund (Кайманові о-ви), бенефіціаром якої виступає співголова депутатської групи "Відродження" Віталій Хомутинник, володіє 6,59% акцій "Кернела".

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Урочистості з нагоди 30-річчя незалежності України обійдуться в 100 млн грн - Мінфін

Китай у квітні обійшов Японію за імпортом СПГ, аналітики вірять: у 2021 він стане головним покупцем у світі

Уряд пропонує спрямувати кошти від розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації на боротьбу з пандемією

Україна та Казахстан мають намір розширювати співпрацю в енергетичній сфері

У Китаї обмірковують ідею скасування контролю народжуваності до 2025 року

Ініціатива ЄК для вугільних регіонів на Західних Балканах і в Україні допоможе їм залучити фінансування МФО

РНБО анулювала 4 титанові ліцензії, 3 вуглеводневі і 2 рудні - секретар Данілов

Україна та Малайзія восени мають намір провести засідання спільного торгового комітету

Підприємці зможуть вільно використовувати розроблену до ювілею незалежності України символіку

"Нафтогаз" у липні презентує новий сезонний тарифний план для населення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА