20:45 07.10.2019

У Раді зареєстрований законопроект, що сприяє проведенню анбандлінгу

1 хв читати
У Раді зареєстрований законопроект, що сприяє проведенню анбандлінгу

Законопроект №2239 "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування газу" зареєстрований у Верховній Раді в понеділок.

Водночас текст документа за авторством чотирьох депутатів від "Слуги народу" і одного позафракційного поки ще не оприлюднений.

Як повідомлялося, відповідно до підписаної в 2014 році угоди про асоціацію з ЄС, Україна на внутрішньому ринку природного газу повинна здійснити поділ діяльності з транспортування від діяльності з видобутку газу.

Кабінет міністрів 18 вересня 2019 року оновив план анбандлінгу "Нафтогазу". Новим оператором буде ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" (ОГТСУ, 100% "дочка" АТ "Укртрансгаз"), яке з 1 липня 2019 року здійснює функції з технічної експлуатації ГТС і має відповідний персонал.

ОГТСУ буде передано у власність АТ "Магістральні газопроводи України" ("МГУ"), 100% акцій якого Кабмін вирішив передати в управління Міністерству фінансів. Одночасно держава передасть новому оператору в управління газотранспортну систему терміном на 15 років.

Паралельно низка міністерств займуться підготовкою законопроекту, який врегулює можливість відокремлення діяльності з транспортування газу.

ГТС України має загальну протяжність газопроводів близько 38 тис. км, до неї входять 73 компресорні станції та понад 1,4 тис. газорозподільних станцій.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА