19:12 08.10.2019

МВФ очікує ослаблення зростання у 90% світової економіки цього року, знизить прогнози на 2019-2020 рр.

3 хв читати
МВФ очікує ослаблення зростання у 90% світової економіки цього року, знизить прогнози на 2019-2020 рр.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) очікує уповільнення темпів економічного зростання в країнах, що становлять 90% світового ВВП, у 2019 році, заявила новий директор-розпорядник фонду Крісталіна Георгієва.

"Два роки тому ми відзначали синхронне прискорення зростання в глобальній економіці, піднесення відзначалося в державах, що становлять 75% світового ВВП, а нині синхронність ще вища, проте, на жаль, наразі це синхронне уповільнення зростання", - зазначила вона під час свого першого виступу напередодні щорічних зустрічей МВФ.

"У 2019 році ми очікуємо ослаблення економічного підйому в 90% світової економіки, й це масштабне уповільнення означає, що глобальне зростання цього року буде мінімальним від початку поточного десятиліття", - заявила Георгієва.

За її словами, МВФ знизить прогнози зростання світового ВВП на 2019 і 2020 рр. у жовтневому огляді світової економіки (World Economic Outlook, WEO), який буде опубліковано наступного тижня.

У липні фонд знизив прогноз зростання світового ВВП на 0,1 процентного пункту (п.п.) і на 2019 р., і на 2020 р. відповідно до 3,2% і 3,5%.

"Погіршення прогнозів відображає складну ситуацію. У США та Німеччині показники безробіття перебувають на рекордно низьких рівнях. Однак у багатьох розвинених економіках, зокрема у США, Японії і особливо в єврозоні, відзначається ослаблення економічної активності. В деяких із найбільших emerging markets, наприклад в Індії та Бразилії, уповільнення зростання є ще серйознішим", - заявила Георгієва.

Серед основних причин ослаблення глобального економічного піднесення вона відзначила негативні наслідки торговельних спорів.

"Зростання світової торгівлі практично зупинилося. Почасти через напруженість у торговельній сфері активність обробної промисловості та інвестицій у світі істотно ослабла. Існує серйозний ризик, що незабаром можуть постраждати сфери послуг і споживання", - зазначила глава МВФ.

Невизначеність, пов'язана з ситуацією в торгівлі, а також із Brexit і геополітичними суперечками, стримує економічний потенціал, вважає вона.

"Навіть якщо зростання у 2020 році прискориться, нинішні тріщини можуть призвести до змін, які збережуться протягом покоління, - розірвані ланцюжки постачань, ізольовані сектори торгівлі, цифрова "берлінська стіна", яка змушує країни обирати між технологічними системами", - заявила Георгієва.

Згідно з оцінками МВФ, для світової економіки сукупний ефект торговельних конфліктів може означати втрату близько $700 млрд до 2020 року, або майже 0,8% ВВП.

Серед пріоритетних завдань економічної політики для забезпечення більш активного та стійкого зростання Георгієва назвала продумане застосування грошово-кредитної політики та підвищення фінансової стабільності, використання фіскальних інструментів і проведення структурних реформ для забезпечення майбутнього зростання економіки.

"Якщо зростання світової економіки уповільниться сильніше, ніж очікувалося, нам можуть знадобитися координовані заходи", - заявила вона, наголосивши, що сьогодні "ми далекі від цієї ситуації".

Щорічні зустрічі МВФ відбудуться у Вашингтоні 15-20 жовтня, участь у них візьмуть представники 189 держав - членів фонду.

Георгієва, яка стала першим в історії МВФ керівником із країни з економікою, що розвивається, вступила на посаду з 1 жовтня 2019 року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Суд наклав арешт на майно Миколаївського суднобудівного заводу "Океан" - Офіс генпрокурора

Аеропорт "Бориспіль" не отримував від МОЗ рекомендації про обмеження на поїздки і торгівлю з Китаєм через коронавірус

Мінінфраструктури України та німецька DB підписали меморандум про стратегічне партнерство для трансформації "Укрзалізниці"

НБУ продав на аукціоні всі виставлені набори "Монети України 2019" на 74,65 тис. грн

Зеленський обіцяє спецумови при інвестиціях в Україну від $100 млн і податкові пільги при приватизації від $10 млн

Україна має стати інвестиційною Меккою Східної та Центральної Європи - Зеленський

Мінінфраструктури не планує передавати аеропорт "Запоріжжя" в концесію всупереч думці місцевої влади

Промвиробництво в Україні в 2019 році знизилося на 1,8% - Держстат

Керівництво "Київметробуду" готове співпрацювати з правоохоронними органами для продовження будівництва метро на Виноградар

"Укртранснафта" сумарно отримала від "Транснафти" EUR4,3 млн компенсації за потрапляння ресурсу з підвищеним вмістом хлорорганіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА